Bezpečnost především

Bezpečnost na silnicích je často diskutované téma, a přesto ji spousta lidí nerespektuje. Každý řidič ví, že má být připoután bezpečnostními pásy, mít rozsvícená světla a dodržovat předepsanou rychlost.  Ne vždy ale myslí na ostatní cestující, mezi nimiž často bývají i dětí.

Ať už vozíte děti v autě každý den nebo jen výjimečně, vždy dbejte na jejich bezpečnost. Pořiďte jim bezpečnou a pohodlnou autosedačku a využívejte ji i na kratší vzdálenosti. To, že jedete jen do vedlejší ulice, nevylučuje riziko dopravní nehody, která může mít fatální následky.

Autosedačku zatím nemáte? Vybírejte obezřetně.

Výběr autosedačky je důležitý a není dobré jej podcenit. Autosedačka musí být bezpečná, pohodlná a v neposlední řadě také praktická. Na výběr máte z mnoha váhových kategorií (do 36 kg) a materiálů (bavlna, kůže polyester, semiš, bambus/organická bavlna a další). Autosedačky se upevňují dle daného typu systémy ISOFIT, ISOFIX, pásem automobilu nebo jejich kombinací.

Nikdy nekupujte zbytečně velkou autosedačku s vidinou toho, že do ní dítko doroste. Autosedačka mu pak bude nepohodlná a navíc je nebude možné bezpečně usadit. Dobrá zpráva je, že většina autosedaček je do jisté míry variabilní, a tak může nějakou dobu růst společně s dítětem. Některé autosedačky jsou navíc polohovací, a tak poskytují potřebný komfort vsedě stejně jako vleže. Jen dejte pozor na to, aby hlava nesahala nad opěrátko autosedačky. V takovém případě se musíte poohlédnout po větší autosedačce. Další variantou jsou sedáky, kde výška nehraje roli a záleží jen na hmotnosti.

Rada na závěr

Pokud se chystáte na delší cestu, zajistěte potomkovi nejen pohodlnou autosedačku, ale i hračky na zabavení a dostatek tekutin. Malé děti jsou totiž velmi náchylné k dehydrataci.

K uložení hraček i nápojů skvěle poslouží třeba kapsář do auta.

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto, moto a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.