Práce na léto?

Léto se pomalu, ale jistě blíží a mnoho studentů využívá tohoto volna k přivýdělku. Patříte mezi „hledače brigád“ také vy? Pak nám určitě dáte za pravdu, že hledat práci na léto není ani trochu snadné. S touto činností je proto vhodné začít pokud možno, co nejdříve.

V jakých oblastech práci hledat? Začíná léto, prázdniny, to znamená všude plno lidí. Co to znamená pro vás? Že byste se v první řadě měli zaměřit zejména na práce prováděné v restauračních zařízeních a hotelech. Především práce v restauracích bývá studenty žádaná, pokud tedy máte zájem právě o tuto pozici, je na čase začít hledat. Hledat můžete několika způsoby – na internetu, přes agenturu, a pokud máte možnost přes známé, jedná se nejspíše o nejjednodušší variantu. Není ani od věci zajít do vámi vybrané restaurace s životopisem a zeptat se, zda nepotřebují někoho během letních měsíců na výpomoc. Osobní kontakt je přece jen něco jiného, než komunikování telefonicky či emailem. Často vám totiž nemusí ani odpovědět.

Chtěli byste za prací do zahraničí a spojit příjemné s užitečným? Tato varianta se stává velmi populární mezi českými studenty. Proto neseďte doma jako pecky a zaměřte se na nabídky práce mimo českou kotlinu. Počítejte však s tím, že se jedná o větší administrativní zátěž a také určité riziko. Proto doporučujeme vyjíždět přes ověřené pracovní agentury, které vám, i v případě problémů, na místě pomohou.