Pokládka podlahy

Pokládka podlahy se dá rozdělit do několika skupin, a to podle toho jakou podlahovou krytinu pokládáte, z jakého je materiálu, na jaký materiál je podlaha pokládána a v jakém prostředí podlaha bude sloužit. Lidé si často myslí, že na pokládce podlahy skoro nezáleží, ale to je veliký omyl. Podlahovou krytinu je potřeba položit odborně a bez chyb. Není vždy nutné zvát si na pokládku podlahy firmu, ale nesmíte zapomenout na dobrou přípravu a pečlivě si nastudujte technické parametry dané technologie.

Například PVC podlahové krytiny se mají přilepit. Ale ne každý to tak dělá. Ze zkušeností odborných řemeslníků víme, že podlaha pod PVC je vystěrkovat, pak vybrousit a nakonec přilepit. Ovšem můžeme se ptát, jestli to není zbytečné a příliš nákladné. Řemeslníci vycházejí z perfektního výsledku a tam je tento postup asi nutný. I přesto se dají PVC podlahové krytiny položit i bez přilepení a většinou se PVC ani nehne. Záleží na hodně okolnostech, které nás při pokládce provázejí.

Musíme si přiznat, že dnešní doba dostupnosti všech informací, je pro ty kdo nejsou odborní řemeslníci a přesto si dokáží položit podlahovou krytinu, velice plodná. Existují knihy, diskuze, odborné semináře, ale asi nejpoužívanější zdroj informací je internet.

Zjistit si, jak položit plovoucí podlahy je hračka. Pryč je doba, kdy se na všechno stála fronty. Dnes si na internetu vyberete, zda chcete laminátové plovoucí podlahy, nebo dřevěné plovoucí podlahy, nebo snad korkové plovoucí podlahy. Nastudujete si technologii pokládky, objednáte si materiál a můžete začít s pokládkou. Dá se říci, že si můžete vše opatřit z tepla domova. Přepravní služba vám to přiveze a vy se můžete dát do díla. Je jen na vás, jestli si podlahovou krytinu budete jen prohlížet, nebo se dáte do díla.