Nehtová manikúra pro každého

Gelové nehty jsou vynikající módní alternativou pro lidi, kteří chtějí mít trvanlivé barevné nehty. Na rozdíl od tradičních laků na nehty jsou gelové nehty uzpůsobeny pro dlouhodobé nošení. Existuje několik typů gelové manikúry.

Gelové nehty

Ačkoliv jsou pružnější a odolnější než tradiční akrylové nehty, jsou gelové nehty používány podobným způsobem. Na nehet se přilepí nehtový tip pomocí lepidla. Gelové nehty jsou silnější než akrylové nehty, nežloutnou a nepraskají tak snadno. Gelové nehty mají širokou barevnou škálu, ale když chcete změnit barvu, musí se starý gel odstranit.

Gel lak

Gel lak dodává nehtům stejnou trvanlivost jako gelové nehty pomocí speciálně vyvinutého gel laku na nehty. Nehty se obrousí a natřou speciálním základním nátěrem, který se vytvrdí v UV lampě po dobu 1 – 3 minut. Nanese se gel lak na nehty a opět se vytvrdí v UV lampě. Výsledná manikúra je extrémně odolná s dlouhotrvajícím efektem, který vydrží až čtyři týdny.

Šelak

Jako první ho nabídl v roce 2010 Creative Nail Designs. Šelak kombinuje jednoduchost tradičních laků s trvanlivostí gel laku. Šelak je potřeba také tvrdit pomocí UV lampy, ale po mnohem kratší dobu – 10 – 15 sekund. Odstraňování je stejné jako u gel laku, stačí nehet namočit do 99% acetonu.