V posledním období lázně Spa Aphrodite Rajecké Teplice budují značku luxusního lázeňského zařízení určeného pro tu nejnáročnější klientelu, která vyhledává kvalitní léčebné a relaxační služby. I proto nezapomínají na neustálé inovace, které zvyšují kvalitu a rozsah poskytovaných služeb.
Novinkou je nově otevřený luxusní bar CABARET APHRODITE, který je součástí další fáze rozsáhlých investic Slovenských liečebných kúpeľov (Slovenské léčebné lázně), a. s., Rajecké Teplice. Slouží ubytovaným hostům i veřejnosti pro různé zábavné společenské akce pod názvem „Cabaret Show”. Prostor však slouží nejen na skvělé víkendové kabaretní programy (zpěváci, imitátoři, kouzelník, tanečnice …), které si hosté užívají plnými doušky, ale jeho technické vybavení je vhodné i pro organizování různých konferencí, seminářů a eventů. ,,Luxusní místnost je reprezentativní i pro mezinárodní akce a pro korporátní akce umíme připravit vše na míru dle přání klienta. Firmy, společnosti, instituce mají jedinečnou možnost pozvat své obchodní partnery nebo zaměstnance na reprezentativní místo u nás, kde si splní nejen vzdělávací povinnosti, ale mohou dokonale využít i potřebný blahodárný relax termálních lázní a večer si užít i zábavu,“ konstatoval viceprezident akciové společnosti SLK (Slovenské liečebné kúpele) Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.
Právě zmíněný Cabaret Aphrodite skrývá zajímavou historii, o níž se mnoho nevědělo …V místnosti zůstaly původní vstupní trezorové dveře, za nimiž byl určitou dobu na podzim v roce 1938 tajně uložen československý státní poklad. ,,O českém státním pokladu ukrytém v našich lázních v Rajeckých Teplicích ze začátku druhé světové války kolují odpradávna různé zvěsti a povídky. V jedné se údajně říká, že kdo se při návštěvě baru Cabaret Aphrodite dotkne vstupních historických trezorových dveří, bude v budoucnu obdařen určitým blahobytem,“ prozradil Zdenko Miškolci.
V tomto trezoru na podzim v roce 1938 byly tajně ukrývány před agenty Německé říše korunovační klenoty českých králů, které za posledních 600 let opustily Pražský hrad pouze jedinkrát, a to pro hrozící bombardování Prahy během sporu o Sudety, proto prezident Beneš přikázal klenoty odvézt. Svatováclavskou korunu, žezlo, jablko, kříž, plášť, roucho a další zlaté cennosti odvezli z Prahy dne 19. září 1938 na dvou velkých autech. Následující den již byly klenoty v Žilině, kde je převzal František Koupil, přednosta filiálky Národní banky československé v Žilině. Odtud byly vzácné klenoty přesunuty a ukryty v trezoru v tehdejším hotelu Veľká Fatra (dnes Aphrodite Palace) v Rajeckých Teplicích. Ve zmíněném hotelu Veľká Fatra byla zvláštní místnost (nyní bar Cabaret Aphrodite), kde byl uložen zlatý poklad ČSR. V rušném období 1939 byl odvezen zpět do Čech a odtud část do Spojených států amerických. O této přísně utajené akci věděli pouze v prezidentské kanceláři a v nejvyšším vedení banky.
„Většina Slováků a Čechů dodnes ani netuší, že český národní poklad někdy opustil Pražský hrad. A nemluvě o tom, že se ocitl na určitou dobu právě u nás v lázních a právě v tomto trezoru hotelu Aphrodite Palace,“ dodal viceprezident akciové společnosti SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.
Více informací je na www.spa.sk, Tel .: +421 41 5494 256-7, e-mail: spa@spa.sk