Jak nejrychleji a výhodně založit firmu?

I když hospodářská krize probíhá naplno a teprve nyní projevuje své důsledky v podobě nezvladatelných dluhových schodků, se v české ekonomice zakládají nové firmy a podniky. Bohužel česká byrokracie zakládání nových firem příliš neulehčuje. Podnikatel se totiž musí potýkat s řadou obtížných překážek v podobě nekonečných návštěv úřadů a vyplňování nesrozumitelných lejster potřebných k úspěšnému založení firmy. Tento proces navíc zabere kolikrát více jak jeden měsíc, takže rozhodně nepočítejte s tím, že do týdne začnete podnikat s vlastní firmou. Existují však i nějaké rychlejší a pohodlnější způsoby, než si všechno vyřídit sám?

Co vše je potřeba zajistit při založení firmy?

Přiznejme si to na rovinu – založení firmy není žádný med. Stačí si jen kdekoliv na internetu najít seznam potřebných dokumentů k založení podniku a veškerá chuť začít podnikat vás okamžitě začne opouštět. Nehledě na nutnost při založení firmy složit základní kapitál, který se pohybuje v rozdílné výši – od dvou set tisíc až k několika miliónům. Musíte navštívit notáře, banku, živnostenský úřad, zdravotní pojišťovnu, správu sociálního zabezpečení, obstarat si výpis z trestního rejstříků, zkrátka je toho tolik, že člověk může snadno přijít o nervy.

Která společnost mi se založením firmy může pomoci?

Mnohem jednodušší je pověřit zkušenou společnost, která je s procesem založení firmy již velmi dobře seznámena a dokáže vám poradit. Za určitý poplatek vám založí úplně novou firmu zcela podle vašich požadavků. Do dvou týdnů tak dostanete všechny potřebné údaje a možnost začít podnikat. Ještě rychlejší je varianta s převzetím již založené firmy – takzvané ready made společnosti. Takový podnik má již splacený základní kapitál a vyřízené veškeré formality, stačí jen přepsat jednatele a vlastníky – firma je vaše během několika dní.

Službu založení firmy lze objednat u firmy Profi-kancelář s.r.o., která sídlí na adrese, Husinecká ulice, Praha 3.