Asociace ICT přináší rešerši odborných časopisů

Asociace za lepší ICT řešení - logoKaždý profesionál potřebuje přehled o aktuálním dění na odborné scéně. Ne vždy je čas vše sledovat. Právě proto přináší Asociace za lepší ICT řešení pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů.

Datová centra

V článcích z minulého čtvrtletí kromě jiného najdete informace o vydání nové normy – IEC 30134-2, která byla vyvinuta speciálně proto, aby udělala z indikátoru PUE důvěryhodnější metodiku určení energetické efektivity datových center. Nebo o projektu České pojišťovny, která se rozhodla centralizovat svá datová centra do Itálie. Nabídka datových center se u nás stále rozšiřuje a k dispozici začíná být poměrně velký výběr možností, kam umístit vlastní servery. Většinou se ale jedná o řešení od konkrétních poskytovatelů, kdy je nutno v rámci balíčku využívat i konektivitu od jednoho operátora. To ale nemusí vyhovovat každému, obzvláště když potřebuje flexibilní přístup a možnost mít další formu zálohy, která využívá jiného operátora. Pro tyto účely jsou k dispozici neutrální datacentra, která obsahují konektivitu od různých poskytovatelů. A to je námětem hned několika článků.

Články a řešerše pro datacentra najdete zde: http://lepsi-reseni.cz/dokumenty/datacentra/

V Lázních Luhačovice bude ve dnech 7. – 10. 9. znít slovenština

Dny slovenské kultury v Luhačovicích, letos s Lasicou a Sládečkovou

 

Akciová společnost Lázně Luhačovice připravila ve dnech od 7. do 10. září již 4. ročník Dnů slovenské kultury, které jsou jedním z vrcholů kulturního léta. Záštitu poskytují jako v předešlých letech Livia Klausová, velvyslankyně ČR na Slovensku a Peter Weiss, velvyslanec SR v České republice. Lázně Luhačovice připravily i letos velmi zajímavou a lákavou nabídku. Během několika dní se zde představí umělci ze Slovenska – slovenské herecké osobnosti Milan Lasica a Marta Sládečková, bratislavský Folklorní soubor Karpaty a swingová hudba Fats Jazz Band.

 

Výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s., Jiří Dědek k tomu říká: „V září, kdy děti plny prázdninových dojmů usedají do školních lavic je slyšet v Luhačovicích, více než obvykle, měkkou a krásnou slovenštinu. Důvodem jsou Dny slovenské kultury, které se staly již tradicí, neboť letos v termínu od 7. do 10. září vstupují do svého 4. ročníku. Připomínám, že tak navazujeme na tradici Československých porad, které se konaly v Luhačovicích v letech 1908–1938.

Letos se příznivci filmu mohou těšit na slovenskou komedii Vojtech (7. 9.). Ve čtvrtek odpoledne 8. 9. rozezpívá a roztančí Lázeňské náměstí bratislavský Folklorní soubor Karpaty a večer v hale Vincentka se budeme toulat historií a vzpomínkami na Dr. Pavla Blaha, lázeňského lékaře pocházejícího ze Skalice a působícího na počátku 20. století v Luhačovicích, prvního operního pěvce Janka Blaha a profesním životem mezzosopranistky a profesorky operního zpěvu Evy Blahové. V pátek (9. 9.) se představí v Lázeňském divadle slovenské herecké osobnosti Milan Lasica a Marta Sládečková. Společně rozehrají bravurní tragikomedii Manželské zločiny, která podává fascinující obraz manželství s jeho démony, žárlivostí, pokrytectvím a egoismem, které jsou ale vyváženy humorem a něhou. V sobotu večer (10. 9.) rozezní Lázeňské divadlo swingová hudba Fats Jazz Band, kterému budou předcházet nahodilé ukázky charlestonu v podání Luhačovického okrašlovacího spolku Calma. Neodmyslitelnou součástí Dnů slovenské kultury je také Kuchárska kniha starej mamy. Pod tímto názvem se skrývají lákavé slovenské speciality, které opakovaně připraví ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel.“

 

V Luhačovicích působily začátkem minulého století tři výrazné osobnosti pocházející ze Slovenska, které spojoval kromě přátelství i vřelý vztah k zdejším lázním. Byli jimi architekt Dušan Samuel Jurkovič, jehož krásné stavby zdobí lázně až do současnosti, národní buditel, lázeňský lékař a iniciátor setkání Čechů a Slováků MUDr. Pavel Blaho a správce Cyril Holuby, který založil v Luhačovicích místní odbočku spolku Českoslovanské jednoty. Traduje se, že Dr. Blaho s Cyrilem Holubym byli „luhačovickými Slováky“, kteří sem začali zvát své slovenské přátele, aby proklamovaná československá jednota nebyla prázdným pojmem.

 

Pobyty v Lázních Luhačovice, a. s., vyhledává každoročně stále více hostů ze Slo­venska. Svůj wellness, relaxační nebo léčebný pobyt si hradí téměř výhradně z vlastních prostředků. I když slovenské lázně nabízejí kvalitní péči, je řada důvodů, proč se znovu východní sousedé zajímají o Lázně Luhačovice. Léčba s využitím Vin­centky patří k těm nejčastějším. Neza­nedbatelná je i dojezdová vzdálenost. Ve srovnání s lázněmi ve Vysokých Tatrách jsou například z Bratislavy nebo západního Slovenska Luhačovi­ce podstatně blíž. V posledních letech Slováci projevují enormní růst zájmu o Lázně Luhačovice, a. s. S počtem cca 2 000 klientů jsou nejpočetnější zahraniční klientelou. Více než polovina zahraničních hostů přichází ze Slovenska.

 

Slováci objevili kouzlo luhačovických lázní, především zdejší zachované stavby jejich nejvýznamnějšího architekta Dušana Jurkoviče. Spolu se světoznámou Vincentkou, polohou blízko hranic a špičkovými službami si tak Luhačovice posílily pozici Slováky nejnavštěvovanějších českých lázní. Slovensko patří k nejrychleji rostoucím trhům Lázní Luhačovice. Z pohledu počtu pobytových dnů (přenocování) je však rakouská klientela podstatně významnější, protože přichází na delší léčebné pobyty. Výrazným způsobem k nárůstu celkové návštěvnosti Lázní Luhačovice, a. s., ale i Slováků zvlášť, přispěl ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel.

 

Bližší informace na www.lazneluhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz

 

Tříhvězdičkový hotel Alžbeta přivítal první návštěvníky

Bardejovské lázně otevřely hotel Alžbeta zrekonstruovaný ve stylu Sissi

 

V Bardejovských lázních v pátek 19. srpna slavnostně otevřeli po kompletní rekonstrukci historický hotel Alžbeta, který nese jméno rakouské císařovny Alžběty (zvané Sissi). Slavnostní otevření se konalo za účasti obchodních partnerů Bardejovských lázní, a. s. a novinářů. Načasování slavnostního otevření předcházelo tradičnímu ALŽBĚTINSKÉMU DNI, který se každoročně koná v letní neděli na počest pobytu císařovny v Bardejovských lázních v roce 1895. Rekonstrukce trvala od ledna tohoto roku do července a vyžádala si celkové náklady 1,95 mil. EUR, včetně interiéru. Komfort zrekonstruovaného hotelu si už užívají první hosté. Informovala o tom ekonomicko-obchodní ředitelka Bardejovských lázní Tamara Šatanková.

 

„Celý projekt se realizoval pod neustálým dohledem Krajského památkového úřadu v Prešově, aby byl co nejvíce zachován historický charakter budovy, včetně původních materiálů a barev. Základem zachované barevnosti Alžbety byly původní barvy žlutá a okrová. Všude byly použity přírodní materiály, podlahy a okna jsou vyměněny za nové dřevěné. Lázně přitom spolupracovaly s akademickým sochařem, který udělal odlitky na zachování původních struktur a detailů. Součástí stavby byla i rekonstrukce podkroví, kde vzniklo při zachování krovů 26 nových lůžek. V přízemí je nově zřízená recepce a zároveň i pamětní pokoj císařovny Sissi. Na druhém nadzemním podlaží jsme udělali luxusní apartmán SISSI, ve kterém budou klienti trávit pobyty. V zrekonstruovaném hotelu přibyl i výtah, který dosud chyběl. Rekonstrukcí se hotel dostal z nuly na úroveň tří hvězdiček. Vybavení pokojů a recepce bude na ještě vyšší úrovni, ale bez vlastní restaurace hotel více hvězdiček nemohl dostat,“ vysvětlila T. Šatanková.

 

Dodala, že Alžbeta je již druhým hotelem, který v lázních v tomto roce po rekonstrukci otevřeli. V lednu 2016 to byl čtyřhvězdičkový hotel Alexander, který vznikl komplexní přestavbou bývalého hotelu Minerál za přibližně 6,6 mil. EUR. Podle dostupných údajů je Alexander, na východ od Vysokých Tater, největším kongresovým hotelem v Prešovském kraji. Jeho kapacita je až 300 kongresových míst ve 3 variabilních řešeních. Hotel Alexander nabízí ubytování v 75 luxusně zařízených pokojích. Bardejovské lázně mají v areálu mnoho pozoruhodných historických objektů, které navozují atmosféru noblesy a jsou i architektonicky pozoruhodné a hodnotné. Nejkrásnější budovou lázní je secesní hotel Astória, který je částečně zrekonstruovaný. Rekonstrukce čeká i na další historický hotel ze začátku 20. století, který naposledy nesl jméno Dukla.

 

Hotel Alžbeta se naposledy rekonstruoval před 50 lety. Dvoupatrová Alžbeta se nachází za lázeňským parkem, u lázeňského domu – Balneoterapie, se kterým je propojena prosklenou chodbou. Zařízení nabízí ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Přímo v budově se nachází i solná jeskyně, která je k dispozici všem návštěvníkům lázní. Hotel Alžbeta byl postaven v 19. století a původně se jmenoval Deák. V roce 1895 v něm byla během své třítýdenní léčby v Bardejovských lázních ubytována císařovna Alžběta, zvaná Sissi, manželka Františka Josefa I. V lázních stojí i její socha, která se vyjímá v lázeňském parku před hotelem Alžbeta. Císařovna Sissi přijela do Bardejovských lázní jako osmapadesátiletá 1. července 1895 a setrvala zde do 22. července. Do Bardejova přicestovala vlakem po nově vybudované železniční trati a ubytovala se v hotelu Deák. V hotelu byl pro císařovnu vybudován speciální boční vchod a bydlela v pokoji s krásným výhledem na lázeňský areál, který má dnes číslo 218. Přijela si sem léčit nejen zdravotní problémy, ale i duši po úmrtí svého syna Rudolfa, který tragicky zahynul. Císařovna byla podle jejího ošetřujícího lékaře Henricha Hintze ukázněnou pacientkou, která dodržovala léčebný režim. V rámci pitné kúry měla naordinované pití lázeňského pramene Lobogo, který se dnes na její počest volá pramen Alžbeta. Kromě léčebných procedur si vychutnávala během pobytu v Bardejovských lázních i krásy okolní přírody a dokonce navštívila i město Bardejov.

 

            Co všechno můžete vidět v zrekonstruovaném hotelu Alžbeta

 

Královský apartmán Sissi, který budou lázně nabízet v rámci různých lázeňských pobytů:
– obývací část, ložnice, předsíňka, samostatné WC, samostatná koupelna, velká terasa,

– vybavení masivním italským stylovým nábytkem: manželská postel, kosmetický stolek, psací stolek, židle apod.,

– televizor v ložnici a v obývací části, DVD-přehrávač s DVD – „Sisi – mladá císařovna“ s Romy Schneider (1. – 3. část) a hudební CD s hudbou z této trilogie,

– prostorná terasa vybavená stylovým sezením a lehátky s překrásným výhledem na centrální park se sochou Sissi a celé Bardejovské lázně.

 Muzeální apartmán Sissi s možností návštěvy za poplatek:

– vzpomínková místnost s výběrem fotografií a obrazů Sissi, vybavená masivním stylovým nábytkem podle vzoru apartmánů v Hofburgu – divan, stolek, lenoška a podnožka, židle, psací stolek, kosmetický stolek, nástěnné zrcadlo, kosmetický inventář (kartáče, dózy, lavor, džbán), koutek s cvičebním nářadím – repliky (hrazda, žebřiny, cvičební kruhy),

– vitríny s replikami – replika originálu památníku Sissi, který je umístěn v parku před hotelem Alžbeta, replika velekněžského prstenu, který darovala bardejovskému proboštovi, replika skleněného poháru, ze kterého Sissi pila minerálku během svého pobytu v lázních,

– informační textové panely o Sissi a jejím pobytu v Bardejovských lázních,

– replika oblíbeného obrazu císaře Františka Josefa I. – Franz Xaver-Winterhalter „Sisi s rozpuštěnými vlasy“,

– brožurka „Sisi v Bardejovských lázních“, kterou obdrží každý návštěvník Muzejního apartmánu.

 Vstupní prostory hotelu Alžběta:

– vstupní prostory vybavené masivním stylovým nábytkem,

– repliky obrazů Franze Xavera-Winterhaltera – „Císař František Josef I. v slavnostní rakouské uniformě“ a „Sissi v bílých plesových šatech posetých hvězdami“,
– na recepci možnost zapůjčení literatury s tématikou Sissi, její rodina, její pobyt v Bardejovských lázních („Sissi – koutek“),

– na recepci je možnost zakoupení různých suvenýrů a upomínkových předmětů „Sissi – shop“ jako jsou např. pamětní mince, replika sochy – památníku, který je umístěn v parku, Swarovského šperky („hvězdy“), bižuterie, medailonky, replika poháru, ze kterého pila, fialkové bonbony, které Sissi milovala, vějířky a jiné drobné suvenýry,
– prospekt „Rakouská císařovna a uherská královna Elizabeth Bavorská – Sissi“.

 

Bardejovské lázně patřily koncem 19. století k nejprestižnějším a nejlépe vybaveným lázním Uherska a celé střední Evropy. Jejich léčivá síla, příznivá poloha a jedinečné přírodní a klimatické podmínky lákaly přední představitele společenského, vědeckého a kulturního života a v neposlední řadě příslušníky vysoké šlechty. Vrcholnou událostí sezóny roku 1895 byla návštěva a následný pobyt císařovny a královny Alžběty. Bardejovské lázně patří mezi nejstarší lázně s nejdelší tradicí poskytování lázeňských služeb. První písemná zmínka o lázních pochází již z roku 1247, větší rozmach nastal v první polovině 18. století. V šedesátých letech 18. století přibyly první zděné budovy a to je považováno za oficiální vznik lázní. V lázních pobýval i rakousko-uherský císař Josef II. (1783), Marie Luisa, pozdější manželka císaře Napoleona (1809), ruský car Alexandr I. (1821) a polská královna Marie Kazimiera dʼArquien, manželka polského krále Jana III. Sobieského.

 

Bardejovské lázně se rozprostírají na ploše 31 hektarů a ve vlastnictví společnosti je 33 objektů. V areálu mají mnoho pozoruhodných historických objektů, které navozují atmosféru noblesy a jsou architektonicky hodnotné. Za posledních 8 let investovaly více než 10 mil. EUR do léčebné péče, ubytování a sportovního vyžití pro klienty. Rekonstrukce čeká i na další historický hotel Dukla. Připravena je již architektonická studie a hotová je i studie na sportovní areál se zaměřením na golf v blízkosti areálu lázní. Do komplexu společnosti Bardejovské lázně, a. s., v současnosti patří 5 hotelů – hotel Alexander ****, Alžbeta ***, Ozón ***, Astória *** a Mier **, depandance hotelů (František, Diana), apartmánové domy Carola a Palmíra, léčebný dům Helios a 10 menších dalších ubytovacích zařízení – vilek.

 

Bardejovské lázně, a. s., mají nejširší indikační zaměření ze všech slovenských lázní. Za první pololetí letošního roku zaznamenaly nárůst o 1 037 klientů oproti stejnému období loňského roku a zvýšil se i počet přenocování o 5 427, což je meziročně nárůst o téměř 6 %. Jelikož druhé pololetí je pro tyto lázně vždy tím lepším obdobím, očekávají meziroční nárůst klientů o 8-10 %. Ve druhém pololetí 2016 by podle odhadu lázní mělo přijet 12 000 klientů s průměrnou délkou noclehu 10 nocí.

 

Více informací na: www.kupele-bj.sk

Centrální rezervační oddělení: Tel.: 054/477 4346, 477 2717, e-mail: rezervacie@kupele-bj.sk, pk@kupele-bj.sk

Program 665. historického a 45. novodobého Bardejovského jarmarku je bohatý

Navštivte legendární Bardejovský jarmark, pobaví se celá rodina

Nejvýznamnější a nejnavštěvovanější každoroční akcí v Bardejově je legendární Bardejovský jarmark. Od čtvrtka 25. 8. do neděle 28. 8. 2016 se uskuteční jeho 665. historický a 45. novodobý ročník. Přijďte se i vy s celou rodinou pobavit na tuto akci, kterou letos ozdobí hvězdy jako Dara Rolins, Peter Lipa s Milanem Lasicou, Kollárovci, Mafia Corner, Chiki Liki Tua, Marián Bango, Diabolské husle a Berky Mrenica a další. Informuje o tom ředitel Oblastní organizace cestovního ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Ing. Radomír Jančošek.

 

„Pro cestovní ruch severovýchodního Slovenska je Bardejovský jarmark nejvýznamnějším impulsem. Každoročně přiláká do Bardejova a okolí tisíce návštěvníků. Na své si přijdou mladší i starší návštěvníci, ale i rodiny s dětmi. Kromě tradičních kolotočů bude pro návštěvníky připraven bohatý program, do Bardejova zavítají známí zpěváci a hudební skupiny. Nebudou chybět trhovci s tradičně různorodým spotřebním zbožím, občerstvením, gurmánskými jarmarečními specialitami, řemeslníci s ukázkami svých řemesel a ani provozovatelé zábavních atrakcí a lunaparků. Podle zkušeností z minulých ročníků by celkem mělo být obsazeno cca 500 stánků. V době konání jarmarku jsou ubytovací zařízení v okrese zpravidla vyprodaná,“ řekl R. Jančošek.

 

Jarmark má významný ekonomický efekt, příjmy do rozpočtu města z jarmarku v roce 2015 byly celkem 94 611 eur. Klid, veřejný pořádek a dopravní disciplínu během něj zajišťují v úzké součinnosti příslušníci MsP Bardejov a Okresního ředitelství PZ Bardejov. Loni během 44. novodobého Bardejovského jarmarku bylo během 4 dnů nasazeno 50 příslušníků městské policie a 190 policistů OR PZ Bardejov (Vyhodnocení jarmarku: http://www.bardejov.sk/images/stories/turizmus/bardejovsky_jarmok/z_historie/hodnotiace_spravy/hodnotiaca_sprava_jarmok_2015.pdf).

 

Podrobnější program 665. historického a 45. novodobého Bardejovského jarmarku

Ve čtvrtek 25. 8. 2016 program začne v 10:00 hod. okresní výstavou ovoce a zeleniny zahrádkářů okresu Bardejov. Program na Radničním náměstí startuje ve 12.00 hod. folklórní skupinou z Bardejova Sami Sebe, pak vystoupí soubor Čerhovčan. V 13.30 vystoupí country skupina Weekend a po nich Kollárovci. Slavnostní otevření 665. historického a 45. novodobého Bardejovského jarmarku je plánováno na 16.00 hod. Následně budou mít Kollárovci druhý vstup a odehraje se koncert dechové hudby Nováčanka, o hodinu později Gero jazz. Večer vyvrcholí v 19:30 hod. koncertem Petra Lipy s hostem Milanem Lasicou a vystoupením Dary Rolins o 21:00. Od 22:15 vystoupí Mafia Corner a po nich slovensko-polské seskupení DJ duo – R06 and Peet Beck.

V pátek 26. 8. 2016 v 10.00 vystoupí pěvecké kvarteto Grče ze Slovinska, pak Gipsy Soul z Bardejova. Děti odpoledne, od 13.00 hod. zabaví Boborland. The Buskers se představí ve 14.00 hod. 18. ročník Bardrock 2016 – rockový festival začne od 15:00 a těšit se můžete například na East Beat z Bardejova, 16.30 Sanchez Amsterdam, o 18.00 Electric Lady /Led Zeppelin Tribute/. Alternativní hudební skupina Chiki Liki Tu-a vystoupí o 19.30, po nich se představí DIP, Insanity Band a večer ukončí skupina Dátum výroby, která začne hrát o 23.00.

V sobotu 27. 8. 2016 začne program v 10.00 a na začátek se představí místní folklorní soubory Rešovian, Dubinčan a Matičiar. Kvarteto Grče znovu vystoupí o 13.00, 14.00 hodina bude patřit The Cardinals a v 15:00 přijde blues-rocková kapela Octopus. Po nich zabaví publikum v 16.30 košická funky kapela Jungle Label.  Tu a Teraz přijde na pódium v 18.00. Známá slovenská zpěvačka Beáta Dubasová se skupinou potěší diváky od 19.30. O hodinu a půl později rocková skupina Wendigo. Instrumentální akusticko-vokální skupina Ilex je připravena ve 22.00 a nakonec, ve 23.00, vystoupí na pódium úspěšná domácí rocková skupina Niečo Navyše.

Neděle 28. 8. 2016 je poslední den jarmarku. Program ve 13.00 hod. otevře pop skupina z Běloruska „Kuccaki“ folk, ve 13.30 přijdou Rokytovčan, Duo-Rozmaj a Osikovčan a v 15.00 opět Grče. Zpěvák Marián Bango se představí v 15.30. Diabolské husle Berkyho Mrenicu budou koncertovat v 17.00. Následovat bude exkluzivní koncert Festival Pontes. Jarmark ukončí La Gioia Divas s pěveckým vystoupením od 20.30 do 22.00 hod.

 

Město Bardejov a okolí jsou jedněmi z nejlepších míst pro trávení volného času. Akce pořádané Bardejovskými lázněmi a městem Bardejov spolu se stálými zařízeními, činí tento méně poznaný kout severovýchodního Slovenska velmi atraktivním pro jednodenní, víkendovou i pobytovou turistiku jednotlivců, dvojic a rodin s dětmi. Návštěvníci se těší i ze stálé atrakce, která přibyla ve městě Bardejov. Jde o bronzovou sochu kata v životní velikosti, která od 4. července 2016 zdobí Radniční náměstí Bardejova. Bardejov je historické město zapsané do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Právem se pyšní opakovanými prvenstvími v soutěži o Nejkrásnější město Slovenska. Návštěvníci zde mohou obdivovat Radniční náměstí s nádhernými gotickými měšťanskými domy, bazilikou minor Sv. Egidia, s bývalou Městskou radnicí – první stavbou renesance na území Slovenska, v níž je umístěna expozice Šarišského muzea.

 

V Bardejovských lázních se konají atraktivní akce, jako jsou Zahájení lázeňské sezóny, Bardejovské lázeňské dny, Alžbětinský den, Folklórní festival, Pivní festival, Hornošarišský Vinný festival. Tyto tradiční akce bývají spojeny s bohatým kulturním programem. Součástí jsou také atrakce a různé animační aktivity pro děti, prezentace a prodej tradičních řemeslných a jiných výrobků. Cestovní ruch pro rodiny s dětmi dostal v tomto roce nový impuls, když v centru Bardejovských lázní, před střediskem obchodu a služeb, byla vytvořena nová odpočinková a sportovní zóna určená pro nejmenší turisty a rodiny s dětmi. Návštěvníci mají od června k dispozici nové sportovní, zábavné a relaxační hřiště.

Kromě kulturně-společenských akcí je areál Bardejovských lázní každý den otevřený i pro širokou veřejnost. Během léta je u rodin s dětmi velmi oblíbené venkovní koupaliště. Hosté mají na výběr i ze dvou wellness komplexů. Větší Wellness SPA – bazénový a saunový svět je v hotelu Ozón a menší (bez plaveckého bazénu) je v kongresovém čtyřhvězdičkovém hotelu Alexander, který otevřeli jen v lednu tohoto roku.

Oblíbená je i Lesnická naučná stezka ČIERNA MLÁKA v Bardejovských lázních a tamní Skanzen – Muzeum lidové architektury. Příjemným cílem výletů je i agroturistické zařízení v Stebnícké Huti Sluneční Majer a Zborov. Z Bardejovských lázní přes Zborovský hrad je vybudovaná okružní naučná stezka. Bardejov a okolí jsou ideální destinací pro strávení rodinné dovolené, či výletu. Z Prešova je to 40 minut (cca 40 km), z Košic 1 hodina (80 km), z Popradu 90 minut (100 km).

 

Více je na: www.bardejov.sk, www.kupele-bj.sk

10 důvodů proč je Vincentka výjimečná

Existují stovky důvodů, proč je minerální voda Vincentka, vyvěrající v Lázních Luhačovice, jednou z nejlepších a nejžádanějších minerálek v Česku a na Slovensku. Vyjmenujeme alespoň 10 z nich, které světový věhlas této minerálky potvrzují, vysvětlují a odpovídají na to, proč si Vincentka všechnu svou slávu a obdiv zaslouží. Informuje o tom Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s.

 

  1. 1.      Vincentka je téměř všelék

Vincentka je označována také jako „lék našich babiček“. Její léčivé i preventivní účinky prověřila staletí. Vincentka svým obsahem a vyvážeností minerálních solí a prvků umožňuje rozpouštění hlenů v dýchacích cestách, žaludku a střevech. Je doporučená na pitné a inhalační kúry při onemocněních dýchacích cest, hlasivek, při chorobách látkové výměny, vředové choroby žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, při vleklém zduření jater, diabetu mellitus, chronické pankreatitidě. Málokdo ví, že pomáhá regenerovat vnitřní prostředí člověka po velkých ztrátách potu (sport, těžká fyzická práce, horečnatá onemocnění) a upravuje metabolismus po alkoholových excesech. Jeden doušek Vincentky postačí na uhrazení denní dávky jódu, může sloužit k prevenci zubního kazu u dětí (0,25 l denně) a je vhodná jako přírodní doplněk výživy pro sportovce, děti, těhotné ženy a rekonvalescenty. Celkovým složením hypotonické kyselky s obsahem jodidů příznivě ovlivňuje obranyschopnost ve smyslu prevence chronických bakteriálních infekcí horních cest dýchacích, chronické rýmy, sinusitidy a chronické polypózní nasopharyngitidy. U dětí preventivně působí proti rozvoji recidivující tracheobronchitidy a rinitidy. Aplikace přípravku je vhodná i po stavech nosních operací. Doporučuje se také proti vzniku suchých zánětů nosní sliznice a k prevenci jejích recidiv.

 

  1. 2.      Pomáhá celoročně – je dobře mít ji po ruce

Léčivá minerální voda Vincentka se osvědčila jako výborný prostředek hlavně v zimních měsících v období chřipkových epidemií a onemocnění dýchacích cest, kdy přináší úlevu v podobě zlepšeného dýchání a odstraňuje nepříjemné doprovodné projevy onemocnění. Neocenitelným pomocníkem se však Vincentka stává i pro alergiky, kterým přináší úlevu celoročně a nejvíce právě v období pylové sezóny. Prodej Vincentky se tak už neomezuje jen na typickou sezónu respiračních onemocnění. Vincentka jako 100% přírodní produkt pomáhá pacientům během celého roku eliminovat nepříjemné doprovodné projevy alergií a pomáhá k obnově přirozeného prostředí nosních sliznic. Vincentka především pomáhá zlepšovat dýchání. Oxid uhličitý a soli obsažené ve Vincentce mají schopnost rozpouštět hleny. Vincentka je tak nejlepší podpůrný prostředek pro uvolnění dýchání při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest a alergiích.

 

  1. 3.      Vincentka se pije, kloktá, inhaluje a koupe se v ní

Léčivá voda Vincentka je určena na pitné kúry, kloktání, k inhalacím a koupelím. Měla by se podávat dvakrát denně nalačno, v dávce 2,5 – 3,5 dcl. Pitná kúra by měla trvat 15 – 20 dní. Pije se studená nebo ohřátá. Během následující půlhodiny po pitné kúře se nedoporučuje konzumace jídla ani pití.

 

  1. 4.      Obsahuje neuvěřitelné množství prvků 

Žertem se říká, že Vincentka obsahuje téměř celou Mendělejevovu periodickou tabulku prvků. Je to velmi silně mineralizovaná, jodová uhličitá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, hydrogenuhličitan-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická. Obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa. Železo je však před stáčením do lahví odstraňováno. Celková mineralizace dosahuje 9854 mg/l. Osmotickým tlakem 634,7 kPa se blíží osmolaritě lidské krve a nitrobuněčných tekutin. Obsahuje biogenní prvky, jakými jsou lithium, rubidium, cesium, měď, zinek, vanad, chrom, kobalt ve fyziologickém poměrném zastoupení.

 

  1. 5.      Uvězněné třetihorní moře

            Vincentka pramení v centru města uprostřed kolonády na břehu říčky Šťávnice. Původem je to vlastně zbytková mořská voda z pravěkého třetihorního moře, která zůstala uvězněná mezi vrstvami hornin pod Luhačovicemi. Ze zemských hlubin ji obohacuje oxid uhličitý a ředí se obyčejnou podzemní vodou. Při své cestě na povrch prochází různými vrstvami hornin a rozpouští stopové prvky, takže nakonec obsahuje takovou širokou škálu prvků jako málokteré jiné minerální vody.

 

  1. 6.      Rodina Vincentek

            V Luhačovicích vyvěrá celkem až 16 minerálních pramenů různého minerálního složení a existují zde celkem tři prameny nazvané Vincentka. Jsou to Vincentka, Nová Vincentka a Vincentka 2. O zvelebování jména Vincentka se v současnosti dělí dvě společnosti – akciová společnost Lázně Luhačovice, která má práva na lázeňský způsob využívání Vincentky přímo v Luhačovicích a akciová společnost Vincentka, která má práva na její plnění do lahví a prodej. Vincentka – minerální voda původního pramene, dříve nazývaného jako Hlavní, je k dispozici ve stejnojmenné hale vybudované v letech 1947 – 1948. Podává se studená i ohřívaná, používá se k pitné léčbě a inhalacím v Lázních Luhačovice. Nová Vincentka – druhý pramen má podobné složení jako původní, ale díky vydatnosti 30 litrů za minutu je od roku 1991 využíván jako zdroj pro lahvování a stáčen. Tento vrt je hluboký 35 metrů a pochází z roku 1988. Vincentka 2 – třetí z pramenů s vydatností 40 litrů za minutu je situován západně od Jurkovičova domu. Slouží jako rezerva pro léčebné účely, ale zatím (od r. 2011) není využíván.

 

  1. 7.      Historie Vincentky by stála za televizní seriál

Vincentka se kdysi podávala na císařském dvoře a ve vídeňských kavárnách. Byla zdrojem obživy zdejších vodařů, kteří ji vozili na různá místa do Rakouska a Uherska. Pramen byl upraven kolem roku 1680, tehdy se mu říkalo Hlavní pramen. V roce 1789 byl nad pramenem vybudován zděný pavilon, který měl podobu kaple uzavřené mříží. Na přední stěně byl nápis: „Nemocnému k útěše, zdravému k potěše.“ Roku 1792 dostal svůj nynější název Vincentka. Při výstavbě nové kolonády byla v letech 1947 – 1948 postavena současná hala Vincentka. Pramen je sveden k působivě upravené kašně a k výdejnímu pultu, kde je možné ho ohřívat. Po druhé světové válce vznikla nová plnička za kolonádou a v roce 1976 byla zmodernizována. V roce 1993 byla plnička privatizována, ale po třech letech činnost ukončila a provoz byl uzavřen. Současný vlastník – akciová společnost Vincentka plnírnu znovu postavila na nohy a vrátila minerálce výsadní postavení, jaké jí právem náleží.

 

  1. 8.      Odkud se vzalo jméno Vincentka

Jméno Vincentka pochází od hraběte Vincence (z rodu Serényiů), který dal v Luhačovicích koncem 18. století postavit první léčebná a ubytovací zařízení. Název Vincentka se objevil v roce 1792. Historie prodeje Vincentky v lahvích má téměř 200 let a sahá do roku 1820. Historie lázeňství v Luhačovicích však sahá až do roku 1590. Vodu pili až na císařském dvoře ve Vídni a stejně tak v moravských vinných sklípcích, protože vychlazená Vincentka v teplých dnech chutná s kvalitním suchým bílým vínem, neutralizuje žaludeční kyselinu a minimalizuje kocovinu.

 

  1. 9.      Světová znalost Vincentky

Akciová společnost Vincentka prodává ročně více než 4 miliony 0,7 l lahvových balení Vincentky. Hlavním odbytištěm je domácí trh, ale v současnosti se Vincentka vyváží i do dalších 6 zemí – na Slovensko, do Číny, Ruska, na Ukrajinu, do Estonska a v menším množství do Maďarska. V minulosti se vyvážela i do tak exotických zemí, jako je Kazachstán nebo Kypr. Za dob monarchie se vyvážela i do Rakouska, kde ji podávali v lékárnách a na císařském dvoře. Kromě vyvážené lahvové Vincentky ji popíjejí cizinci z různých zemí (Rakouska, Izraele,…), kteří se léčí v Lázních Luhačovice, čerstvou přímo z pramene. Vincentka je populární až v Číně. Tamní dopravní policisté ji v práci inhalují přes rozprašovače, neboť jim pomáhá (vykašláváním hlenů) odstraňovat smogová částice z průdušek.

 

  1. 10.  Vincentka není sama, polovinu tržeb tvoří výrobky

Vincentka se již nedodává jen jako voda v lahvích. Na principu aplikace Vincentky pomocí rozprašovače byl vyvinut Vincentka nosní sprej (i jeho verze pro děti do 3 let). Prodává se i jako koncentrát na výplach dutin – Nasalis. Téměř polovinu tržeb Vincentky, a. s., tvoří výrobky na bázi této minerální vody. V lékárnách a vybraných obchodech je možné koupit: pastilky, které jsou vhodné při regeneraci hlasivek a také na osvěžení a zvlhčení sliznice dutiny ústní, zubní pastu využívající velké množství přírodního flóru a jódu, která současně čistí a ošetřuje, sirup s obsahem rostlinných extraktů z jitrocele a mateřídoušky nebo koncentrát na přípravu minerálních lázní, na podporu péče o pokožku a na zvlhčování vzduchu.

 

Více informací je na www.vincentka.cz.

Príďte sa zabaviť a povzbudiť pretekárov na jazdecké podujatia v areáli Rozálka

Významný slovenský dodávateľ elektrickej energie a zemného plynu – spoločnosť Energie2, a. s., je aj v tomto roku reklamným partnerom a sponzorom pretekov a sprievodných podujatí jazdeckého areálu Rozálka v Pezinku. Na september sú pripravené dve významné podujatia. V dňoch od 9. do 11. septembra 2016 je to 40. ročník pretekov o malokarpatský strapec, Privatbanka – Peugeot grand prix CSI2*-W, medzinárodné preteky v parkúrovom skákaní, ktoré sú zaradené do série Svetového pohára. A v termíne od 23. do 25. septembra 2016 sa konajú Majstrovstvá Slovenska vo voltíži.

V priebehu roku 2016 sa v atraktívnom jazdeckom areáli Rozálka spolu uskutoční päť významných národných a medzinárodných pretekov, s účasťou desiatok dospelých jazdcov, ale aj detí. V júni sa už konali národné preteky v skoku na koni, medzinárodné voltížne preteky a v júli Majstrovstvá Slovenska v skoku na koni vo všetkých kategóriách.

 

Obchodný riaditeľ spoločnosti Energie2 Eduard Chudovský hovorí: „Príďte si najbližšie aj vy vychutnať zážitky zo súťaženia v nádhernom prostredí areálu Rozálka. Na pretekoch sa pravidelne zúčastňujú aj obchodní partneri spoločnosti Energie2, ktorá tieto podujatia podporuje. Organizátorom pretekov a všetkým pracovníkom Rozálky, patrí vďaka za starostlivosť o udržiavanie areálu i peknej tradície v chove koní.“

 

Preteky na Rozálke sú tradične obľúbené u širokej verejnosti z okolia Pezinka a Bratislavy. Pre návštevníkov sú pripravené okrem skvelých športových výkonov aj rôzne atrakcie pre rodiny s deťmi. Jazdecký šport je lákadlom aj pre známe tváre z oblasti spoločenského života. Vstup je na všetky súťaže voľný. Informácie o pretekoch, štartovné listiny a výsledky nájdete na www.rozalka.sk.

 

Areál Rozálka sa počas svojej existencie stal neoddeliteľnou súčasťou športového a spoločenského života nielen v Pezinku, ale aj v celom západoslovenskom regióne. Má vynikajúcu polohu na úpätí Malých Karpát, je obkolesený kopcami, rybníkom, lesmi a pritom je len na skok od hlavného mesta. Rozálka sa dostala do povedomia odbornej aj laickej verejnosti ako organizátor významných spoločensko-športových podujatí vo všetkých jazdeckých disciplínach. Okrem toho, Rozálka nezabúda ani na rodiny s deťmi, pre ktoré je počas celého roka pripravený atraktívny program v podobe rôznych atrakcií, ako sú: detská lúka s preliezačkami a hojdačkami, mini ZOO (poníky, husi a kozy), tenisový kurt, multifunkčné ihrisko. Počas pretekov je možnosť využiť vodenie na koni pre detičky, dospelí si môžu vychutnať kávu na terase v reštaurácií s výhľadom priamo na parkúr. Celoročne je k dispozícií hotel, ktorý ponúka širokú škálu pobytov a ubytovanie pre rôzne skupiny, ako sú rodiny s deťmi, firmy aj jednotlivci. Organizovanie svadieb, rodinných osláv, konferencií a firemných akcií je súčasťou hotelových a reštauračných služieb, ktoré vám vie ponúknuť hotel Rozálka.

 

Energie2, a. s., je slovenská spoločnosť zabezpečujúca dodávku elektrickej energie a zemného plynu na slovenskom, českom, poľskom, maďarskom a chorvátskom trhu pre všetky typy firiem, organizácií, verejný sektor a domácnosti. K zákazníkom Energie2 patria tisícky domácností, malých, stredných i veľkých firiem, ale aj obce a mestá. Cieľom spoločnosti je, aby jej zákazníci boli spokojní a preto svoju firemnú politiku individuálne prispôsobuje ich potrebám. Firma má jedny z najlepších cien na trhu a individuálny ústretový prístup k potrebám zákazníkov.

 

Ďalšie informácie sú na www.energie2.sk, info@energie2.sk , infolinka: 0850 166 066

Informace o virtuální kanceláři a službě založení firmy

Na internetu můžeme najít mnoho různých článků, které jsou například vhodné pro začínající podnikatele. Ti například zvažují jestli založit novou s.r.o. Nebo hledají informace ohledně virtuální kanceláře a jejich cen. V tomto článku vám přiblížíme některé z těchto článků.

Výhody virtuální kanceláře

Důvodů, proč si pořídit virtuální kancelář Praha je hned několik. V první řadě své sídlo firmy přestěhujete na lukrativní adresu, která bude magnetem na potenciální klientelu. V očích zákazníků a obchodních partnerů budete vypadat, jako skuteční profesionálové. Společně s tím se „papírově“ přemístíte do hlavního města, kde existují tisíce společností. Máte tak jistotu, že své podnikání dostatečně ukryje před nenechavými a pravidelnými kontrolami finančních úřadů a dalších institucí.

Založení s.r.o. krok za krokem

V článcích se můžete například dočíst, že v prvopočátku všeho je osobní konzultace, na jejímž základě se tým zkušených pracovníků pustí do práce. Je to posléze jenom několik dnů, které vás dělí od plnohodnotného a funkčního subjektu psaného na vaše jméno.

A pokud se náhodou celý proces protáhne, nemusíte za založení s.r.o. platit ani korunu. To je nabídka, jež o poskytovaných službách mnohé vypovídá.

S přihlédnutím k úpravě zákonů v posledních letech, je model založení nové s.r.o. tou nejsnazší cestou, jak se stát podnikatelem se vším všudy.

Virtuální sídlo firmy a založení nové s.r.o. – čtěte v článcích níže:

Príďte v nedeľu 21. augusta na Alžbetínsky deň, čaká vás Sisi a Franz Jozef

Bardejovské kúpele sú opäť krajšie – zdobí ich hotel Alžbeta rekonštruovaný v štýle Sisi

 

Výborným tipom na rodinný výlet v nedeľu 21. augusta sú Bardejovské kúpele. Dospelí i deti si tu budú môcť vychutnať atmosféru rakúsko-uhorskej monarchie. Na tradičnom ALŽBETÍNSKOM DNI, ktorý sa každoročne koná na počesť pobytu cisárovnej v Bardejovských kúpeľoch v roku 1895, ich pozdravia cisárovná Alžbeta (zvaná Sisi) a cisár František Jozef I (Franz Jozef), ktorí sa budú prechádzať pešo i na koči po areáli kúpeľov. Pospolitý ľud sa však bude môcť s nimi aj vyfotografovať. K dispozícii sú aj spomienkové predmety na cisárovnú a monarchiu. Areál kúpeľov navyše po rekonštrukcii čerstvo zdobí vynovený historický hotel Alžbeta, ktorý nesie meno rakúskej cisárovnej Alžbety a ktorý slávnostne otvoria v piatok 19. augusta.

 

Ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková k tomu poznamenáva: „Začiatok tohtoročného 13. ročníka Alžbetínskeho dňa je naplánovaný  pred kúpeľnou kolonádou v nedeľu 21. augusta. Spomienková slávnosť začne o 14.30 hod. historickým sprievodom cisárovnej Alžbety s manželom cisárom Františkom Jozefom v dobových kostýmoch po areáli Bardejovských kúpeľov. O 15.00 hod. zaznejú slávnostné fanfáry a bude prednesený slávnostný príhovor. O 15.15 hod. nasleduje prednes slávnostnej básne a položenie kvetov k pomníku Alžbety. Nasleduje dobová scénka  a dobový tanec. Od 16.00 do 16.30 hod. sú na programe ukážky historického šermu a po ňom promenádny koncert. Večer o 19.00 hod. ukončí slávnostnú spomienku divadelné predstavenie ochotníckeho divadla. Jednou z tradične najobľúbenejších udalostí pre deti je fotografovanie sa s hercami oblečenými v kostýmoch Sisi a Franza Jozefa. Sprievodnými akciami sú: výstava fotografií z príležitosti pobytu kráľovnej Alžbety v priestoroch Kúpeľnej kolonády a predaj spomienkových predmetov a suvenírov k pamiatke Alžbety na recepcii LD Alžbeta.“

Dodáva, že tento rok je atrakciou aj novo zrekonštruovaný hotel Alžbeta, ktorý kúpele slávnostne otvoria v piatok, pred Alžbetínskym dňom. Na prízemí hotela je novozriadená recepcia a zároveň aj pamätná izba cisárovnej Sisi. „Na druhom nadzemnom podlaží sme urobili luxusný apartmán SISI, v ktorom budú klienti tráviť pobyty. Súčasťou stavby bola aj rekonštrukcia podkrovia, kde vzniklo pri zachovaní krovov 26 nových lôžok. Celý projekt sa realizoval pod neustálym dohľadom Krajského pamiatkového úradu v Prešove, so zachovaním historického charakteru budovy, vrátane pôvodných materiálov a farieb. Rekonštrukcia trvala od januára tohto roku do júla a vyžiadala si celkové náklady 1,95 mil. EUR, vrátane interiéru. V budúcnosti chceme motív Sisi rozvíjať ďalej,“ zdôrazňuje T. Šatanková.

Čo môžete vidieť v zrekonštruovanom hoteli Alžbeta

Kráľovský apartmán Sisi, ktorý budú kúpele ponúkať v rámci rôznych kúpeľných pobytov. Vybavený je masívnym nábytkom. Má obývaciu časť, spálňu, predsienku, samostatné WC, samostatnú kúpeľňu, veľkú terasu a je vybavený masívnym talianskym štýlovým nábytkom. Priestranná terasa je vybavená štýlovým sedením a lehátkami s prekrásnym výhľadom na centrálny park so sochou Sisi a celé Bardejovské Kúpele.

Muzeálny apartmán Sisi s možnosťou návštevy za poplatok má spomienkovú miestnosť s výberom fotografií a obrazov Sisi, vybavený je masívnym štýlovým nábytkom podľa vzoru apartmánov v Hofburgu. Sú v ňom vitríny s replikami pamätníka Sisi, veľkňazského prsteňa, ktorý darovala bardejovskému prepoštovi, skleneného pohára, z ktorého Sisi pila minerálnu vodu počas svojho pobytu v kúpeľoch, atď.

Vstupné priestory hotela Alžbeta sú vybavené masívnym štýlovým nábytkom a replikami obrazov Franza Xavera-Winterhaltera – „Cisár František Jozef I. v slávnostnej rakúskej uniforme“ a „Sisi v bielych plesových šatách posiatych hviezdami“. Na recepcii je možnosť zapožičania literatúry s tematikou Sisi, jej rodiny, jej pobytu v Bardejovských Kúpeľoch („Sisi – kútik“). Možno tu kúpiť rôzne suveníry a spomienkové predmety „Sisi – shop“ ako sú napr. pamätné mince, replika sochy – pamätníka, ktorý je umiestnený v parku, Swarovského šperky („hviezdy“), bižutéria, medailóniky, replika pohára, z ktorého pila, fialkové cukríky, ktoré Sisi milovala, vejáriky a iné drobné suveníry, či prospekty.

 

O pobyte Sisi v Bardejovských kúpeľoch

Cisárovná Sisi prišla do Bardejovských kúpeľov ako päťdesiatosemročná 1. júla 1895 a zotrvala tu do 22. júla. Do Bardejova pricestovala vlakom po novovybudovanej železničnej trati a ubytovala sa v budove Deák, ktorá v súčasnosti nesie meno Alžbeta. V hoteli bol pre cisárovnú vybudovaný špeciálny bočný vchod a bývala v izbe s krásnym výhľadom na kúpeľný areál, ktorá má dnes číslo 218. Prišla si sem liečiť nielen zdravotné problémy, ale aj dušu po úmrtí svojho syna Rudolfa, ktorý tragicky zahynul. Cisárovná bola podľa jej ošetrujúceho lekára Henricha Hintza disciplinovanou pacientkou, ktorá dodržiavala liečebný režim. V rámci pitnej kúry mala naordinované pitie kúpeľného prameňa Lobogo, ktorý sa dnes na jej počesť volá prameň Alžbeta. Okrem liečebných procedúr si vychutnávala počas pobytu v Bardejovských kúpeľoch aj krásy okolitej prírody a dokonca navštívila aj mesto Bardejov.

 

Bardejovské kúpele patrili koncom 19. storočia k najprestížnejším a najlepšie vybaveným kúpeľom Uhorska a celej strednej Európy. Ich liečivá sila, priaznivá poloha a jedinečné prírodné a klimatické danosti lákali popredných predstaviteľov spoločenského, vedeckého a kultúrneho života a v neposlednom rade príslušníkov vysokej šľachty. Vrcholnou udalosťou sezóny roku 1895 bola návšteva a následný pobyt cisárovnej a kráľovnej Alžbety, ktorá tu strávila plné tri týždne a odchádzala uzdravená, spokojná, telesne i duševne vyrovnaná a posilnená.

Bardejovské kúpele patria medzi najstaršie kúpele s najdlhšou tradíciou poskytovania kúpeľných služieb. Prvá písomná zmienka o kúpeľoch pochádza už z roku 1247, väčší rozmach v nastal v prvej polovici 18. storočia. V šesťdesiatych rokoch 18. storočia pribudli prvé murované budovy a to je považované za oficiálny vznik kúpeľov. V kúpeľoch pobýval aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska, manželka poľského kráľa Jána III. Sobieského.

 

Viac informácií na: www.kupele-bj.sk .Centrálne rezervačné oddelenie: Tel.: 054/477 4346, 477 2717, e-mail: rezervacie@kupele-bj.sk, pk@kupele-bj.sk

Lázně Luhačovice pokračují v modernizaci energetiky

Lázně Luhačovice, a. s., budou ve 2. pololetí pokračovat v zásadní modernizaci energetického hospodářství. V rámci modernizace nahradí centrální rozvod páry horkou vodou. Zahájení projektu bude v průběhu srpna a s ukončením se podle plánu počítá v březnu 2017. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s.

 

„V loňském roce bylo centrální zásobování teplem prostřednictvím páry v hotelech Palace a Morava nahrazeno lokálními plynovými kotelnami. Cílem letošní modernizace je přechod na novou efektivnější technologii a po více než padesáti letech nahrazení již dosluhujícího parovodu. Zásadní změna již byla nevyhnutelná. Výroba tepla bude nejen ekonomicky výhodnější, ale i šetrnější k životnímu prostředí. Náklady na realizaci dosáhnou 65 mil. Kč. V krátkodobém výhledu plánujeme i dostavbu lázeňského penzionu Riviera a rozšíření dětské léčebny Vítkov. A pokud uspějeme s žádostmi o dotační podporu, pak do dvou let předpokládáme zahájení obnovy kolonády a haly Vincentka,“ naznačil plán investic J. Dědek.

 

Akciová společnost Lázně Luhačovice pokračuje v masivních investicích, které posilují její pozici nejnavštěvovanějších moravských lázních a lázeňské jedničky v Luhačovicích. Lázně letos získaly od Evropského svazu lázní jako vůbec první společnost v České republice prestižní certifikát za vítězství v soutěži ESPA Innovation Awards 2016 za nejlepší evropskou inovaci v oblasti léčebného lázeňství. Stalo se tak na konci května ve francouzských lázních Vichy. Oceněn byl projekt nového balneoprovozu, ve kterém jsou od března 2016 poskytovány uhličité koupele dětským pacientům. Cílem inovace bylo přivedení přírodního léčivého zdroje přímo do objektu dětské léčebny Miramonti a díky změně prostředí zajištění větší účinnosti těchto koupelí. Dalším výsledkem bylo zajištění možnosti pitné kúry minerální vody přímo v areálu dětských léčeben a používání minerální vody pro inhalace bez nutnosti ji přepravovat v nádobách. Náklady na realizaci balneoprovozu dosáhly 15 mil. Kč.

 

Nový balneoprovoz s uhličitými koupelemi je vrcholem přeměn a modernizace dětských léčeben v Luhačovicích, což odpovídá dlouhodobému záměru zkvalitňovat lázeňskou péči. Po několikaletém úsilí byla hlavní rekonstrukce dětských léčeben dokončena před dvěma lety. Ubytování je v současné době zajišťováno v pokojích odpovídajících kategorii tříhvězdičkového hotelu. Všechny pokoje pro děti od 1,5 roku s doprovody jsou nyní vybaveny moderním příslušenstvím a novým nábytkem. Ve stejném standardu byla provedena i modernizace penzionu Rodina určeného dětem s doprovody.

 

V prvním pololetí letošního roku, s nákladem 3,5 mil. Kč, pokračovala i rekonstrukce sociálního zařízení pokojů v penzionu Póla, potom co na začátku roku 2015 byla v penzionu Póla provedena částečná rekonstrukce vnitřních prostor a obměna nábytku. Celkem se jednalo o 21 pokojů. V rámci stavebních úprav byly vyměněny i podlahové krytiny na schodištích a chodbách. V objektu Karlín, který je dlouhodobě využíván pro ubytování zaměstnanců akciové společnosti, se stavební úpravy týkaly především vnitřních částí. Práce zahrnovaly výmalbu, výměnu podlahových krytin, rekonstrukci elektroinstalace, úpravu rozvodů topení a výměnu nábytku. Ukončeny byly v březnu 2016 a vyžádaly si náklady 3 mil. Kč.

 

Lázně Luhačovice jsou dlouhodobě nejnavštěvovanějšími moravskými lázněmi. Nacházejí se v lůně krásné přírody a lákají návštěvníky nejen svými léčebnými a wellness pobyty či svými perfektními službami, ale i neopakovatelnou architekturou Dušana Jurkoviče. Lázně poskytují kvalitní komplexní péči o pacienty s onemocněním dýchacích cest, pohybového aparátu, trávicího ústrojí, látkové výměny (cukrovka), oběhového ústrojí a onkologická onemocnění. Luhačovice jsou ideálním místem pro relaxaci, nabízejí wellness víkendy i relaxační pobyty pro všechny věkové kategorie.
Další informace jsou na webových stránkách www.LazneLuhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz

Už jste slyšeli o firmě ve virtuální kanceláři?

Už jste slyšeli o firmě ve virtuální kanceláři? Jde o službu, kdy si měsíčně pronajímáte adresu kanceláře, ve které však reálně nepůsobíte. Slouží především k uvedení adresy jakožto sídla firmy při zápisu podnikatele do obchodního rejstříku.

Důvody, proč si podnikatelé pronajímají virtuální kancelář, jsou různé:

Na prvním místě je samozřejmě využívání možnosti použít adresu pro zápis do obchodního rejstříku a dalších institucí. Nespornou výhodu však hraje i finanční stránka. Při využívání virtuální kanceláře nemusíte platit peníze za údržbu, elektriku a podobně. Ceny pronájmu se pohybují již od několika set korun za měsíc, což je, oproti klasické kanceláři, značný rozdíl. Uvedete-li jako působiště vaší firmy centrum Prahy, zaujmete tak potenciálního klienta či obchodního partnera podstatně více, než kdybyste měli sídlo firmy vedené v neznámé vesnici daleko od větších měst. V tomto případě nejde jenom o prestiž, ale i důvěryhodnost. V neposlední řadě je třeba zmínit fakt, že čas od času je nezbytné uspořádat obchodní setkání, což rozhodně není možné například ve vaší provozovně – tedy v obývacím pokoji. V tomto případě opět přichází na řadu virtuální kancelář, které vám poskytuje pronájem místností určených ke schůzkám, kdykoliv to bude potřeba.

Služby virtuální kanceláře v Praze

Virtuální kancelář Praha s.r.o. jeden z poskytovatelů virtuálního sídla firmy v Praze, vám kromě samotné adresy nabízí i spoustu dalších výhod:

  • přebírání klasické i elektronické pošty s kompletní on-line evidencí
  • poskytnutí vlastní telefonní linky s operátorem
  • vyřizování administrativy
  • pronájem kancelářských a jednacích místností, vč. servisu – příprava prezentační techniky, materiálů, uvedení hostů, občerstvení,…
  • marketingové služby – například průzkum trhu, příprava marketingových plánů a kampaní, výroba propagačních materiálů,…
  • Vedení účetnictví
  • IT služby

Neváhejte, zvolte virtuální kancelář v Praze na http://virtualni.profi-kancelar.cz/ a posuňte své podnikání o krok vpřed!