Aktívny i pasívny oddych – to všetko nájdete na zámku Vígľaš a v okolí

Zámok Vígľaš je rajom milovníkov kúpania, turistiky, cyklopotuliek, športu a histórie

 

Končiace leto a skorá jeseň sú ideálnym časom na potulky prírodou, návštevy hradov a zámkov a kúpanie v termálnych kúpaliskách. Vynikajúcu základňu pre takéto aktivity poskytuje Zámocký hotel The Grand Vígľaš. Návštevníci majú možnosť vychutnať si vodné i historické radovánky priamo na ozajstnom obnovenom luxusnom zámku, sídle uhorských kráľov, situovanom v srdci Slovenska vo Vígľaši. Pokiaľ ich leňošenie v tunajšom wellness centre kráľovnej Barbary omrzí, môžu si vyraziť na potulky po okolí, alebo okúsiť atrakcie akvaparkov a kúpalísk v okolí.

 

Riaditeľ Zámockého hotela The Grand Vígľaš Tomáš Sokologorský k tomu dodáva: ,,Ideálna poloha zámku Vígľaš ho priam predurčuje ako základňu pre výlety a rozmanité aktivity v okolí. Ak ste milovníkom turistiky, cyklopotuliek, športu, dobrého jedla, či histórie, prídete si na svoje. Príďte si užiť pohodlie zámockého luxusu, kombinované s vlastným wellness a atrakciami okolia. Počas roka máte k dispozícii aj atraktívne pobytové balíčky – napríklad Draculov, Zámocký, Romantický, Wellness, pri ktorých je možné kombinovať víkendové pobyty, s predĺženým pobytom na viac nocí, za jednotný doplatok 59 eur na osobu a noc. Zo športových aktivít si môžu návštevníci vybrať napríklad tenis na kurtoch priamo vo Vígľaši, jazdu na koňoch v Pstruši, golf na 18-jamkovom ihrisku Tri duby Sliač, adrenalínové a vyhliadkové lety na Sliači, cykloturistiku po okolí a lyžovačku a ZIP WIRE (jazdu na kladke) v neďalekom rezorte Košútka. Potešia ich aj hrady a zámky, banské mestá a ich pamiatky – Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Kremnica, Špania dolina alebo hory – Donovaly.“

 

Dodáva, že jednou z najväčších akcií bude Žigmundov víkend 28. – 30. septembra spojený s denným plnením rytierskych úloh pre deti a dospelých, slávnostným udeľovaním Žigmundových dekrétov a dobovou zábavou. Správna atmosféra nastane pri Halloweene na zámku 1. – 4. novembra za účasti tajomného grófa Drakulu, nebude chýbať nočný lov duchov s profesionálnymi lovcami duchov a halloweenska party v maskách. Pre deti budú pripravené tematické aktivity s animátormi (vyrezávanie tekvíc, šarkaniáda).

 

Kúpele a kúpaliská v okolí Zámku Vígľaš

HolidayPark Kováčová má liečivú termálnu vodu a vytvára atraktívne prostredie pre návštevníkov, rekreantov s plnou možnosťou regenerácie fyzických a duševných síl v plaveckom bazéne (1050 m2, 26 ºC), detskom (216 m2, 33ºC) a neplaveckom bazéne (1300m2, 28ºC). Zašportovať si tiež môžete na športoviskách s rôznymi zábavnými hrami.

Aquatermal Strehová sa nachádza v obci Dolná Strehová, v okrese Veľký Krtíš, v južnej časti Banskobystrického kraja. Termálny areál prešiel v rokoch 2009 – 2010 rozsiahlou rekonštrukciou, po ktorej bol prebudovaný na moderný akvapark, ktorý je v prevádzke celoročne. Pre návštevníkov je k dispozícii 9 bazénov (3 kryté), s teplotou vody od 28 do 36 °C ako aj 57 m dlhý tobogán. K vybaveniu areálu ďalej patrí volejbalové ihrisko, detské ihrisko, tenisové kurty, parkovisko, reštaurácie i bufety.

Plážové kúpalisko Aqualand Banská Bystrica, obrovský areál na Štiavničkách plný zelene s jazerom, 2 tobogánmi a niekoľkými bazénmi s minerálnou vodou a kapacitou 10-tisíc ľudí sa rozprestiera na 12-hektárovom pozemku. Súčasťou kúpaliska je jazero o rozlohe 2,50 ha určené na člnkovanie a vodné bicykle, 6 bazénov s vodnou plochou 4 600 m2, 2 tobogany, 4 dráhová vodná šmýkačka, detský zábavný park, 3 ihriská na plážový volejbal, 2 futbalové ihriská, 18 dráhový minigolf, bowlingová hala, bedmintonová hala, stoly na stolný tenis, vodné bicykle. Pre najmenších sú k dispozícii dve detské 25-metrové nádrže. Detské bazény a jeden plavecký bazén sú napustené minerálnou vodou Medokýš.

Športový areál Orlík, Zvolen sa nachádza neďaleko centra mesta Zvolen v príjemnom prostredí vodnej nádrže Zvolen-Môťová na úpätí kopca Zálužná a ponúka 5 ihrísk na beachvolejbal. Pre relax a uvoľnenie je tu sauna a bazény. V areáli si môžete zahrať tenis na antukovom dvorci, beachvolejbal /5 kurtov/, plážový futbal a speedminton.

Kúpalisko Neresnica, Zvolen, nachádzajú sa tu štyri bazény – veľký plavecký (50 m) s neustále prečisťovanou vodou, s možnosťou skákania vo vyhradenom priestore, 15-metrový pre väčšie deti, malý toboganový a nájdete tu aj plytký bazén s fontánou pre najmenších.

Ružiná je jednou z najteplejších priehrad na Slovensku. Leží 18 km severne od mesta Lučenec. Môže sa v nej rybárčiť, plávať, surfovať a pestovať ďalšie vodné športy. Návštevníci si môžu požičať člny a vodné bicykle. K dispozícii sú aj volejbalové ihriská, tenisové kurty a cestný okruh okolo nádrže na bicyklovanie.

 

Športové a adrenalínové aktivity

Paintball Airsoft Zvolen, športový klub, ktorý ponúka priaznivcom, nadšencom akčných hier možnosť tráviť čas aktívnym spôsobom za každého počasia, aj v zime.

Jazdecký areál Masarykov Dvor, poskytuje možnosť športového, rekreačného jazdenia, jazdeckej turistiky a hipoterapeutického jazdenia, jazdeckých šou, vzdelávania a oboznamovania širokej verejnosti o jazdení a chove koní. Pre skúsenejších je v ponuke jazdenie na jazdeckých koňoch v krytej jazdiarni, vychádzky do prírody na konskom chrbte a vyhliadkové jazdy na pohodlných kočoch. Pre neskúsených je tu jazdecká škola.

Lunterov Ranč je situovaný v rekreačnej oblasti Kráľová, 10 km južne od centra Zvolena. Okolitá príroda pohoria Javorie poskytuje ideálne miesto pre romantické vychádzky na koni (s vodením pre začiatočníkov). Na ranči si môžu návštevníci vyskúšať westernové jazdenie, vozenie na koni s vodením, výuka jazdenia pre dospelých i deti, vychádzky do terénu.

Golf Resort Tri Duby sa nachádza v tesnej blízkosti letiska Sliač, 5 km od obce Badín. V súčasnosti je na ihrisku 18 hrateľných jamiek.

Bobová dráha Donovaly meria takmer 900 m. Počas jazdy zažijete množstvo adrenalínu najmä vďaka 7 skokom a 11 ostrým zákrutám. Je v prevádzke aj v zime.

 

Cykloturistika

Okruh okolo Poľany 128 km (trasa č. 5551) – zelená. Vhodné bicykle: horské alebo trekingové. Charakter ciest: asfaltové, spevnené a nespevnené lesné cesty. Trasa: Detva – Skliarovo – Hriňová – Detvianska Huta – Látky – Lom nad Rimavicou – Sihla – Kamenistá dolina – Tri Vody – Chata na Hrbe – Hutná dolina – Strelníky – Povrazník – Ponická Huta – Dúbravica – Čerín – Hrochoť – Očová – Dúbravy – Detva.

Západná časť Rudohorskej cyklomagistrály 53 km (trasa č. 012) – červená. Vhodné bicykle: cestné, horské, trekingové. Charakter ciest: asfaltové cesty. Trasa: Zvolen – Zolná – Očová – Dúbravy – Detva – Zánemecká – Hriňová – Detvianska Huta – Látky – Polianky.

Západná časť Novohradskej cyklomagistrály 50 km (trasa č. 013) – červená. Vhodné bicykle: horské alebo trekingové. Charakter ciest: asfaltové, spevnené a nespevnené poľné cesty. Trasa: Budiná – Piešť – Podkriváň – Kriváň – Detva.

Severná časť Hontianskej cyklomagistrály 23 km (trasa č. 011) – červená. Vhodné bicykle: horské alebo trekingové. Charakter ciest: asfaltové, spevnené a nespevnené poľné cesty. Trasa: Záježová – Vígľašská Huta – Kalinka – Klokoč – Stožok – Detva.

Južná časť Vrchárskej cyklomagistrály 33 km (trasa č. 0026) – červená. Vhodné bicykle: horské alebo trekingové. Charakter ciest: asfaltové, spevnené a nespevnené lesné cesty. Trasy: Lom nad Rimavicou – Sihla – Kamenistá dolina – Sv. Ján – Čierny Balog.

 

Viac informácií je na www.grandviglas.com

Rezervácie: 045 5245795-96, recepcia@grandviglas.com

V nedeľu sa koná 6.ročník prehliadky dychových hudieb a pivný festival

Začiatok septembra bude v Bardejovských kúpeľoch tradične patriť dychovke a pivu. V nedeľu 2.septembra sa v areáli pred Kúpeľnou kolonádu bude od 13.00 do 18.00 hod. konať 6.ročník prehliadky dychových hudieb,  spojený s vystúpeniami ľudových súborov. Pripravené sú aj sprievodné akcie pre deti. Súčasťou podujatia je malý Pivný festival – prezentácia viacerých druhov pív firmy Heineken Slovakia. Vstup je voľný. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

,,Dychovky a pivo patria v Bardejovských kúpeľoch už tradične k záveru leta. V prípade priaznivého počasia očakávame opäť vysokú návštevnosť, pretože tento festival si za šesť rokov našiel svoj okruh priaznivcov. Podujatie je vhodné pre celé rodiny, pretože aj deti si tu nájdu program na zabavenie. Areál kúpeľov a priľahlý park poskytujú dostatok možností na prechádzky i posedenie. Kúpele sa stali vyhľadávaným miestom na jednodenné výlety zo širokého okolia. Milovníci piva budú mať k dispozícii na ochutnávanie 7 značiek pív, radlerov a sajderov ako sú Heineken, Starobrno, Corgoň, Zlatý Bažant, Martiner,“ pozýva T.Šatanková.

Dodáva, že počas septembra sa môžu návštevníci tešiť aj na pravidelné sobotné  HUDOBNÉ VYSTÚPENIA na pódiu pri kolonáde. Termíny sú v dňoch 08.09., 15.09., 22.09. a 29.09.2018 vždy o 15.00 hod.. Vstup je voľný.

,,Na 6.októbra pripravujeme 4.ročník HORNOŠARIŠSKÉHO VÍNNEHO FESTIVALU. Bude sa konať v Kúpeľnej kolonáde. Predstavia sa na ňom viaceré slovenské vinárstva. Súčasťou sú bohaté sprievodné akcie a kultúrny program so začiatkom o 13.00 hod. priamo v Kúpeľnej kolonáde,“ konštatuje T.Šatanková.

September je pre Bardejovské kúpele tradične veľmi silným mesiacom, kedy majú plne obsadené všetky hlavné ubytovacie kapacity. Celé jesenné obdobie je vo všeobecnosti zvlášť obľúbeným obdobím na návštevu kúpeľov a liečbu v nich. Počasie je príjemné a ľudí netrápia horúčavy. Kúpele ponúkajú rôzne typy akciových pobytov, vrátane tých pre rodiny s deťmi, kde je v cene stravovanie, ubytovanie a vstup do wellness. Priamo v areáli kúpeľov je okrem Wellness Spa komplexu aj vonkajší bazén s vyhrievanou vodou, ktorý býva zvyčajne otvorený do 15. septembra. Nachádza sa tu skanzen – najstarší na Slovensku, tenisové dvorce, krytá hala, preliezačky, minigolf, „kúpeľné singletracky“ dráha, neďaleko je historické mesto BARDEJOV – pamiatka Unesco, hrad Zborov, Slnečný majer s možnosťou jazdy na koni a mnohé iné atrakcie.

K najatraktívnejším podujatiam tohtoročnej kúpeľnej sezóny patrili Medzinárodné hudobné leto, Bardejovské kúpeľné dni, Alžbetínsky deň na počesť cisárovnej Sisi, či výstavy kvetov, obrazov, plastík, fotografií a ďalšie aktivity. Návštevníci sa ešte môžu tešiť na spomínaný Pivný festival/ 02.09.2018 – nedeľa/ a Hornošarišský Vínny festival /06.10.2018 – sobota/. Bardejovské kúpele sú obľúbeným miestom oddychu, liečby i kultúrneho života. Priťahujú predovšetkým návštevníkov z Prešovského a Košického kraja. Bardejovské kúpele, a. s., majú teraz lôžkovú kapacitu v hlavnej sezóne až 1196 lôžok v 613 izbách. Do komplexu spoločnosti Bardejovské kúpele, a. s., v súčasnosti patria štyri hotely – hotel Alexander****, Ozón***, Astória*** a Mier**, depandance hotelov (František, Diana), apartmánové domy Carola a Palmíra, liečebné domy Alžbeta a Helios a 10 menších ďalších ubytovacích zariadení – viliek.

Bardejovské kúpele majú desať prameňov, ktoré vyvierajú na pomerne malej ploche vo vnútornom kúpeľnom území. Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Zo všetkých slovenských kúpeľov majú Bardejovské najširšie indikačné zameranie. Liečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia.

Prvá zmienka o Bardejovských kúpeľoch je z roku 1247, keď uhorský kráľ Béla IV. daroval územie dnešných kúpeľov aj s prameňmi mestu Bardejov. Kúpele si vychutnávala na liečení v roku 1895 aj manželka Františka Jozefa I. cisárovná Alžbeta, nazývaná Sisi, ktorej socha sa vyníma v kúpeľnom parku. Pobýval tu aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska, manželka poľského kráľa Jána III. Sobieského.

 

Viac informácií na : www.kupele-bj.sk

Centrálne rezervačné oddelenie:
Tel.: 054/477 4346, 477 2717 Fax: 054/472 3549
E-mail: rezervacie@kupele-bj.sk, pk@kupele-bj.sk

 

Získejte levně a rychle vlastní firmu

Stojíte-li před rozhodnutím, založit si vlastní společnost s r.o., jistě vás jímá hrůza nad tím, kolik úkonů je třeba provést. Návštěvy úřadů, vyplňování příslušných listin, nahlašování, ověřování a podobné věci. Jednoho živnostníka by to dokonce možná odradilo a raději se své práci věnoval na úrovni OSVČ.

Proč ale raději nevyužít profesionálních služeb v tomto segmentu? Pakliže si nevíte rady, pak vsaďte na založení s.r.o. na klíč, které bude rychlé, levné a bez vašeho přičinění.

Získejte vlastní firmu do deseti dnů

Obrátíte-li se v tomto směru na společnost Profi-kancelář s.r.o., máte vyhráno. Jde o dlouhodobého specialistu v této oblasti. Ten se o vás postará od A až do Z. Po vstupní konzultaci, kde budou vyřknuty vaše požadavky, dojde k realizaci. Ta nabývá hned dvou odlišných podob z hlediska celkové doby vyřízení.

  • Standardní založení do deseti dnů
  • Expresní založení do pěti dnů

Pakliže nedojde k naplnění těchto termínů, máte garanci v tom, že novou firmu získáte zcela zdarma.

Proč právě založení s.r.o. na klíč?

Ve své podstatě se jedná o nejlevnější variantu, jak se domoci plnohodnotné společnosti psané na vaše jméno. Založení firmy odpovídá požadavkům zákazníka. Čistá historie, předdefinované živnosti, práce, struktura a další věci.

Po pěti nebo deseti dnech obdržíte tři důležité listiny a jste právoplatný majitel či majitelka nové s.r.o.

  • Živnostenský list
  • Výpis z obchodního rejstříku
  • Osvědčení o registraci na finančním úřadu

Šetřete čas a peníze

Přenechte založení s.r.o. skutečným odborníkům a vyvarujte se určitým nepříjemnostem a chybám při realizaci svépomocí. Využijte předkládaných garancí firmy Profi-kancelář s.r.o. a především jejích dlouhodobých zkušeností.

Zakládání nových společností nebylo nikdy tak snadné, jako dnes, což si ověříte sami na vlastní kůži.

Malovaná obec Čičmany ožije folklorem, setkáním fujaristů i práskáním bičů

Kdo má rád slovenský folklor a lidové tradice, ten nemůže vynechat některé z akcí, které se budou konat na podzim v rázovité obci Čičmany, známé malovanými srubovými dřevěnicemi. Milovníci folkloru se setkají ve zdejším obnoveném barokně-klasicistním Kaštielu Čičmany (Zámečku Čičmany), kde je dnes penzion s restaurací. V sobotu 1. září se uskuteční Setkání folklorních souborů z okolí Čičman, v sobotu 29. a v neděli 30. září zde bude Celoslovenské setkání fujaristů a v neděli 7. října 2018 Škola práskání bičem.

Hovoří ředitelka Kaštiela Čičmany Ing. Berta Piešová: „Nejvýznamnější z těchto akcí je Celoslovenské setkání fujaristů, v jehož rámci na nádvoří Kaštiela Čičmany očekáváme přes 60 fujaristů a stovky návštěvníků. Jsme rádi, že národní identita a kulturní tradice nejsou našim lidem lhostejné. Právě Čičmany, které jsou památkovou rezervací lidové architektury, jsou důstojným místem pro svátek fujaristů. Díky zápisu na Reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO je dnes fujara známá i ve světě. Zveme všechny milovníky folkloru, ale i lidových zvyků a architektury, aby navštívili Čičmany a vychutnali si krásu lidové tvorby. A to nejen během avizovaných kulturních akcí, ale během celého roku.“

Dodává, že k dispozici je jim Kaštieľ Čičmany, což je dnes penzion s restauračními službami a hostincem. Nabízí ubytování pro 27 osob v devíti komfortně zařízených dvoulůžkových pokojích s možností jedné až dvou přistýlek. V obnovených prostorách zámečku naleznete na stěnách originální výzdobu s čičmanskými motivy. Původně zeměpanský zámeček byl postaven koncem 18. století a v roce 2015 prošel kompletní rekonstrukcí. Posledním vlastníkem byl hrabě Leopold Berchtold, ministr zahraničí Rakousko-Uherska. Zámeček je ideální nejen jako základna pro turistiku, ale i na konání firemních eventů, teambildingů, menších kongresů a firemních večeří.

Restaurace zámečku reprezentuje domácí kuchyni. Pochutnáte si zde na marinovaných plátcích ze zvěřiny, grilovaném candátu, pečených žebrech a kolenech, kachně, haluškách i pirozích, grilovaném oštiepku, štrúdlu i palačinkách. Čepují Gambrinus, Pilsner Urquell a kofolu. Potěší venkovní sezení a velká oplocená zahrada, kde mohou bezpečně dovádět děti. V ní je i miniaturní čičmanský domeček, ve kterém jsou hračky, tabule a křída pro děti.

 

Obec Čičmany

Rázovitá obec Čičmany je známá doma i v zahraničí svou nezaměnitelnou, národopisnou lokalitou, charakteristickou starobylými kroji, svérázným folklorním projevem a především malovanými dřevěnicemi. Čičmany jsou nejvýše položenou obcí žilinského okresu – nacházejí se v čičmanské kotlině pod vrchem Strážov, v Strážovských vrších, v nadmořské výšce 650 metrů nad mořem, 40 km jižně od Žiliny. První zmínky o obci Čičmany pocházejí z roku 1272. Obec byla známá chovem ovcí, výrobou papučí, pěstováním plodin a zpracováním mléčných výrobků, především brynzy. Od roku 1977 byla dolní část obce vyhlášena za památkovou rezervaci kvůli specifickým malovaným dřevěnicím s bílými vzory, které jsou známé po celém světě. Celkově se v ní nachází 110 chráněných objektů, z nichž je 36 prohlášeno za kulturní památku. Ornamentace domů začala v obci před cca 200 lety a vypovídá o zručnosti tehdejších obyvatel. V minulosti se při zdobení používalo vápno, ale později ho nahradily trvanlivější barvy. Původních ornamentů je v obci už málo. Postupně byly nahrazeny novými inspirovanými místními kroji, které se vyznačují technickou dokonalostí, barevnou kompozicí a bohatostí, která je typická pro balkánské země. Kromě malovaných dřevěnic se obec Čičmany proslavila právě svými nádhernými kroji.

Čičmanské ornamenty jsou součástí světového kulturního dědictví a tvoří součást olympijského oblečení pro sportovce. Tyto vzory tvoří i významnou část slovenského ornamentálního pokladu. Jejich zajímavost spočívá v tom, že jsou velmi jednoduché: křížek, kosočtverec, kolečko, trojlístek, srdíčko, spirálka, čárka, tečka, vlnovka, cikcak a beraní rohy.

V obci je i expozitura Považského muzea sídlícího v Žilině. Prostory muzea jsou umístěny ve dvou památkově chráněných domech zdobených originálními čičmanskými ornamenty. V domech si můžete prohlédnout několik expozic.

Místní domy zaujaly i nejvýznamnějšího slovenského architekta Dušana Jurkoviče, který vypracoval projekt Čičmanskeho gazdovstva (Čičmanského statku) pro národopisnou výstavu v Praze a také se podílel na obnově kulturního dědictví po ničivém požáru v roce 1921.

Kostel v Čičmanech je v barokním slohu a je zasvěcen Nálezu sv. Kříže.

Ski Čičmany v lyžařském středisku Javorinka v Čičmanech se nachází 6 lyžařských vleků Tatrapoma. Areál nabízí ideální podmínky pro rodinné lyžování. Lyžařům a snowboardistům jsou k dispozici 3 sjezdovky různého stupně obtížnosti.

 

Atrakce, které se vyplatí navštívit v okolí Čičman

Lázně Aphrodite v Rajeckých Teplicích (27 km od Čičman)

Termální koupaliště LAURA Rajecké Teplice (27 km)

Termální koupaliště VERONIKA Rajec (20 km)

Slovenský Betlehem (Slovenský betlém) v Rajecké Lesné (16 km)

Golf Park Rajec (15 km)

Národní zoologická zahrada Bojnice (37 km)

Bojnický zámek (37 km)

Znievský hrad (26 km)

Sklářský skanzen, Valaská Belá (21 km)

Farma PRÍSTAVKY, Rajecké Teplice (28 km)

Ski Čičmany

Ski Park Rajecká Lesná (16 km)

Při současných tropických vedrech si dejte pozor na dehydrataci

Vincentka je svým složením ideální na doplnění minerálů

 

Tropické počasí, které už několik dní v kuse během tohoto léta sužuje téměř celou Evropu, je mimořádně velkým náporem na lidské zdraví. Velmi důležité je proto zabránit dehydrataci, dodržovat pitný režim a doplňovat tekutiny a minerály vyloučené z těla pocením. V opačném případě hrozí celá řada komplikací, které mohou vést až ke kolapsu. Jedním z nejosvědčenějších způsobů doplňování minerálů pro lidský organismus je pití minerálních vod, z hlediska složení je mimořádně vhodná světoznámá Vincentka z Luhačovic.

 

Výkonný ředitel Vincentky, a. s., Jan Šumšal k tomu říká: „Minerální voda Vincentka je svým složením přímo předurčena na vyvážený pitný režim a doplňování minerálů především během veder a při zvýšeném vylučování potu při větší fyzické námaze. Svým obsahem iontů sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu, pomáhá obnovovat rovnováhu těchto prvků v organismu. Navíc obsahuje i biogenní prvky, jakými jsou lithium, rubidium, cesium, měď, zinek, vanad, chrom, kobalt, ve fyziologickém poměrném zastoupení. Jednou z největších výhod Vincentky je její osmolalita. Osmotickým tlakem 634,7 kPa se Vincentka blíží osmolalitě lidské krve a nitrobuněčných tekutin, právě proto je tak účinná při vstřebávání.“

 

Jak však dále upozorňuje, důležité je i množství vypité Vincentky a její podíl na celkovém zavodnění organismu. Vzhledem k její vysoké mineralizaci se proto doporučuje rozumná konzumace. Celková denní spotřeba všech tekutin pro dospělého člověka se uvádí na úrovni 2–3 litry, při větší fyzické zátěži a vedrech i více. Vincentka je však nevhodná pro lidi se selhávajícími ledvinami, s onemocněním ledvin nebo otokem dolních končetin. Zde je třeba konzultovat s lékařem. Stejně tak se doporučuje lékařsky konzultovat její pití v těhotenství. Uvolňovat dýchací cesty sprejem a inhalacemi však mohou i těhotné ženy.

 

„Při běžné pitné kúře se Vincentka většinou podává 2krát denně na lačno před snídaní a před večeří v dávce cca 2,5–3,5 dcl, což je 0,5 až 0,7 l denně. Účinná pitná kúra má trvat 15 až 20 dní. Ve vedrech a při větší fyzické zátěži se může mírně zvýšit denní konzumace Vincentky. Tato minerálka je vhodná jako přírodní doplněk výživy pro sportovce, děti, těhotné ženy a rekonvalescenty. Svým obsahem minerálních solí pomáhá regenerovat vnitřní prostředí člověka po velkých ztrátách potu při těžké fyzické práci, sportu, pobytu v teplém prostředí a horečnatých onemocněních. Při větší pravidelné konzumaci je dobré poradit se o doporučených množstvích s lékařem. Vincentka je sice svým původem mořskou vodou, ale svým složením, obohacením dalšími minerálními prvky, oxidem uhličitým a zředěním podzemní vodou se od mořské vody liší. Vincentka je více než trojnásobně méně slaná. Zatímco mořská voda má cca 35 g solí na litr, Vincentka cca 10 g/l. Navíc moře, ze kterého Vincentka pochází, bylo pravěké třetihorní a neznečištěné. Jde tak o 100% čistý přírodní produkt,“ upozorňuje J. Šumšal.

 

V letním období se Vincentka osvědčila hned několika způsoby. Buď se pije jako studená nebo se použije k ředění ovocných šťáv, na zálivku zeleninových salátů, k zapíjení při konzumaci alkoholu a kávy. Vychlazená a smíchaná s kvalitním suchým vínem v poměru 1:1 jako střik chutná výborně a snižuje kyselost vína. Velmi vhodná je pro úpravu žaludeční kyseliny po nadměrném požívání mastných jídel. Přináší úlevu po nadměrné konzumaci alkoholických nápojů.

 

Léto bez Vincentky si neumí představit ani čeští biatlonoví reprezentanti Michal Krčmář a Ondřej Moravec. Tuto světoznámou léčivou minerální vodu používají na pravidelné doplňování tekutin a minerálů po tréninku. Stejně tak používají při rýmě Vincentku nosní sprej na uvolňování hlenů a pastilky při bolesti hrdla. Spreje Vincentka pomáhají biatlonistům i zvlhčovat sliznici při klimatizaci v letadlech a proplachování dutin Nasalisem používají jako prevenci před onemocněním dýchacích cest.

 

„Minerální voda Vincentka balená v láhvích se využívá především na pitné kúry a inhalace, kde má největší účinek na trávicí a dýchací ústrojí. Pitná kúra upravuje činnost žaludku, střev, pankreatu a podporuje sekreci žlučníku. Přímo přitom ovlivňuje sliznici zažívacích orgánů. Pokud ji pacient pije dlouhodobě a pravidelně, tak působí protizánětlivě a reguluje sekreci. Vincentka svým obsahem a vyvážeností minerálních solí a prvků umožňuje rozpouštění hlenů nejen v žaludku a střevech, ale i v dýchacích cestách. Doporučuje se také na pitné a inhalační kúry při onemocněních dýchacích cest a hlasivek dospělých i dětí. Léčba u dětí snižuje četnost akutních onemocnění a dávek užívaných léků, omezuje komplikace a zlepšuje kvalitu života a zařazení do kolektivu. Na prevenci zubního kazu se používá k vyplachování úst,“ jmenuje J. Šumšal.

 

Dodává, že minerální voda Vincentka se nejen pije a inhaluje, ale i kloktá, koupe se v ní, rozprašuje se nosním sprejem, používá se na výplach a ve výrobcích na bázi této minerální vody se i cucá, čistí se jí zuby, zvlhčuje sliznici a rozpouští hleny.

 

Více informací je na www.vincentka.cz.

Vzdejte hold císařovně Sisi v neděli 19. srpna v Bardejovských lázních

Přijďte si pro nulovou bankovku do Bardejovských lázní na Alžbětinský den 

 

Euro suvenýrovou bankovku s nulovou hodnotou, nápisem BARDEJOVSKÉ KÚPELE (Bardejovské lázně) a portrétem rakouské císařovny Alžběty (zvané Sisi), si budou moci koupit od soboty 18. 8. 2018 od 10.00 hod. návštěvníci Bardejovských lázní. Cena jedné bankovky je 3 eura a bude je vydávat bankomat umístěný na lázeňské kolonádě. Vhazovat se mohou pouze mince v hodnotě 1 a 2 eur. Maximální počet koupených kusů na jednu osobu je limitován 15 kusy bankovek. Prodej bude pokračovat i v neděli 19. 8. 2018 během 15. ročníku ALŽBĚTINSKÉHO DNE, u příležitosti kterého se tento suvenýr dává do oběhu. Informuje o tom ekonomicko-obchodní ředitelka Bardejovských lázní, a. s., Tamara Šatanková.

V tiskové zprávě Turistické informační kanceláře (TIK) Bardejov s názvem BARDEJOVSKÉ KÚPELE oslaví 15. ročník Alžbětinského dne i suvenýrovou bankovkou, se při této příležitosti uvádí: „V Bardejovských lázních se letos bude konat již 15. ročník Alžbětinského dne. Je to památný den kdy si v lázních připomínají významnou návštěvu císařovny Alžběty, známé jako Sisi… Při této příležitosti bude uvedena do prodeje suvenýrová bankovka, která potěší nejen sběratele, ale i návštěvníky lázní. Jde o jedinečný a lákavý suvenýr a po úspěšném vydání motivu města BARDEJOV, budou mít svou suvenýrovou bankovku i BARDEJOVSKÉ KÚPELE. Na euro suvenýrové bankovce je v pozadí zobrazena historická dominanta lázní, hotel Astória, v jehož popředí je motiv císařovny Alžběty, který pochází z portrétu, který je možné vidět i v samotných lázních. Návštěvníci a sběratelé si budou moci tento suvenýr zakoupit v ceně 3,- € a její prodej začne již o den dříve před samotným Alžbětinským dnem, tedy 18. 8. 2018 od 10.00 hod. na kolonádě. Prodej bude pokračovat i během alžbětinského dne 19. 8. 2018 od 10.00 hod. na kolonádě, jakož i denně od 10.00 -–18.00 hod. v obchůdku Suvenýry Alžbetka, na kolonádě – až do vyprodání.“

Podle tiskové zprávy koncept na podporu turismu a propagaci zajímavých turistických lokalit pochází z Francie, kde se od roku 2015, kdy byl vytvořen, těší velkému zájmu. Jeho vydávání se velmi rychle rozšířilo i do jiných zemí Evropy a v roce 2018 se do tohoto konceptu zapojilo i Slovensko. 0 euro suvenýr je vyroben ze 100procentně bavlněného papíru, který se používá na výrobu pravých eurobankovek. Od těch se odlišuje jedině tím, že není určen k placení. Jinak je po všech stránkách identický jako pravé euro bankovky, včetně množství ochranných prvků jako je vodoznak, hologram, UV ochranné prvky, dotyková zóna pro nevidomé a mnoho jiných. Každý 0 euro suvenýr je jedinečný díky individuálnímu číslu tak, jak je to u bankovek, kterými platíme. Velikostí je jako současná 20 euro bankovka a barevností připomíná bankovku hodnoty 500 euro.

ALŽBĚTINSKÝ DEN je jedním z vrcholů letošního kulturního léta v Bardejovských lázních. Vzpomínková slavnost začne v neděli 19. srpna 2018 v 14.30 hod. u památníku císařovny. Lázně zvou všechny dospělé i s dětmi na tuto oblíbenou akci, během které dostanou možnost pozdravit císařovnu Alžbětu (Sisi) a jejího manžela Františka Josefa (Franze Josefa) I. Vychutnejte si i vy atmosféru a noblesu rakousko-uherské monarchie a vyfotografujte se s představiteli vládnoucí habsburské monarchie. Sisi a František Josef se budou procházet po areálu lázní na připomínku návštěvy Sisi v Bardejovských lázních v roce 1895. Císařovna Bardejovské lázně opravdu navštívila a strávila zde tři týdny. Sisi sem přijela ve svých 58 letech 1. července 1895 a setrvala zde do 22. července.

Začátek ALŽBĚTINSKÉHO DNE je plánován v 14.30 hod. a hlavní část programu potrvá do 17.00. Vzpomínková slavnost začne historickým průvodem císařovny Alžběty s manželem císařem Františkem Josefem po areálu Bardejovských lázní, v 15.00 hod. zazní na Lázeňské kolonádě slavnostní fanfáry a uvítací řeč zástupce lázní. V 15.15 hod. následuje položení květin k pomníku Alžběty a přednes slavnostní básně. V 15.30 návštěvníci uvidí dobovou scénku a dobový tanec. Slavnost zakončí koncert orchestru na Lázeňské kolonádě. K dispozici na zakoupení jsou na recepci léčebného domu Alžbeta i upomínkové předměty na císařovnu. Doprovodnou akcí je i výstava fotografií u příležitosti pobytu královny Alžběty v prostorách Lázeňské kolonády. Návštěvníci jsou pozváni i do muzejní apartmánu Sisi v historickém hotelu ALŽBETA v čase 16.00 – 18.00. Absolvují tam prohlídku za účasti průvodce a krátké přiblížení života císařovny Sisi.

Více informací na: www.kupele-bj.sk

 

Foto bankovky:https://www.eurosouvenir.sk/aktuality/bardejovske-kupele.html

Opäť posledné, tentoraz 27. kolo projektu Zelená domácnostiam, štartuje 23.augusta

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vyhlásila na štvrtok 23. augusta 2018 o 15.00 hod. 27. kolo projektu Zelená domácnostiam. Ide pravdepodobne o skutočne posledné kolo pilotného projektu, aj keď už predchádzajúce, konané 7. augusta malo byť posledné a pôvodne sa malo týkať domácností mimo Bratislavského kraja, ktoré si chcú inštalovať zariadenia na výrobu tepla (slnečné kolektory, tepelné čerpadlá a kotly ma biomasu). Nakoniec sa však týkalo len kotlov na biomasu. SIEA vydala v 26. kole 268 poukážok na inštaláciu kotlov na biomasu v hodnote viac ako 400-tisíc eur. Zostávajúce prostriedky z tohto kola, ďalšie presunuté z iných rozpočtových položiek, ako aj uvoľnené prostriedky po nevyužitých poukážkach z predchádzajúcich kôl boli presunuté do posledného 27. kola projektu. V ňom dostanú šancu záujemcovia o inštaláciu slnečných kolektorov, tepelných čerpadiel a kotlov na biomasu v regiónoch mimo Bratislavského samosprávneho kraja a k dispozícii bude 1,5 milióna eur.

Alfréd Gottas, riaditeľ najväčšieho domáceho výrobcu slnečných kolektorov, firmy  THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o. upozorňuje: ,,Je to dobrá správa pre všetkých, ktorí si chcú dať ešte tento rok inštalovať slnečné kolektory a iné zariadenia na výrobu tepla z OZE. Vyčlenené suma 1,5 mil. eur a odhadovaných 744 poukážok je dostatočne vysoký počet nato, aby boli seriózni záujemcovia uspokojení. Preto hovorím o serióznych záujemcoch, lebo vzhľadom na ukončenie úvodného projektu a prestávku, ktorá bude nasledovať, by sa mali prihlásiť iba tí, ktorí sú si istí, že stihnú poukážky využiť. Inak nevyužité a vyčlenené prostriedky prepadnú. Pre úspech je dôležité mať ešte pred spustením kola vybrané zariadenie a inštalačnú firmu, ktorá ho určite stihne v trojmesačnej lehote aj nainštalovať. Žiadosti o preplatenie poukážok musia byť podané do 23.11.2018. Preto by sa mali prihlásiť iba tí, čo poukážky skutočne využijú.“

SIEA prostredníctvom vedúceho oddelenia komunikácie Stanislava Jurikoviča k tomu uvádza: „Vyčlenená suma 1,5 milióna € môže byť ešte o niečo vyššia. Využiť chceme všetky prostriedky, ktoré budú k termínu kola voľné. Aktuálne majú domácnosti k dispozícii viac ako 3 000 poukážok v hodnote takmer 7 miliónov € k zariadeniam, ktoré momentálne inštalujú. Ak niekto z nich vie, že vydanú poukážku nebude môcť uplatniť, mal by o jej zrušenie požiadať ešte pred otvorením posledného kola.”

Celkový rozpočet pilotného projektu, ktorý je súčasťou Operačného programu Kvalita životného prostredia, je 45 miliónov €. Podľa údajov SIEA ku koncu roka by malo byť spolu podporených viac ako 18-tisíc inštalácií zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Doteraz bolo preplatených 14 858 poukážok v celkovej hodnote takmer 33 miliónov €. Aktuálne SIEA pripravuje pokračovanie projektu Zelená domácnostiam tak, aby mohli byť poukážky vydávané od roku 2019. Zámer nového projektu s celkovým rozpočtom 48 miliónov € bol už schválený. V rámci projektu by mohlo byť do roku 2023 podporených ďalších 25-tisíc inštalácií v domácnostiach mimo Bratislavského samosprávneho kraja. Pôvodný systém vydávania poukážok SIEA plánuje rozšíriť o zásobník žiadostí, aby mohli domácnosti žiadať o poukážky priebežne. Podrobnejšie informácie budú zverejnené po schválení pokračovania národného projektu.

Slnečné kolektory z produkcie THERMO|SOLARU Žiar, s. r. o. patria k najčastejšie inštalovaných zariadeniam na využívanie OZE na Slovensku a túto pozíciu si držia aj počas realizácie programu Zelená domácnostiam. Zariadenie z akciovej ponuky s 3 kolektormi TS 300 a 300-litrovým zásobníkom na teplú vodu si môžu zákazníci zaobstarať na kľúč už za cca 4 000 eur. Štát pritom preplatí 1 750 eur (max. 50 % z konečnej ceny s montážou). Na svoje zariadenia poskytuje záruku až 12 rokov, servis a poradenstvo. Praxou potvrdená životnosť slnečných kolektorov zo Žiaru je viac ako 40 rokov.

 

Iba v regióne stredného Slovenska 27 členný tím zamestnancov THERMO|SOLARU a najbližších inštalačných partnerov zrealizuje v sezóne denne 7 inštalácií a popri tom ešte vybaví každodenne v priemere 36 dopytov. Záujemcom o kolektory poskytuje kontakty na vhodné firmy z ich regiónu. Tým im šetrí náklady na dopravu a servis a môžu si tiež pozrieť referenčné inštalácie partnerov blízko svojho bydliska, alebo sa informovať u doterajších zákazníkov na spokojnosť s montážou a samotným systémom.

 

Pre úspech pri žiadostiach o poukážky THERMO|SOLAR radí zákazníkom, aby sa obrátili čo najskôr na seriózneho zhotoviteľa, ktorý im poradí, aké zariadenie je pre ich domácnosť najvhodnejšie. Ak chcú uspieť v konkrétnom kole, mali by sa včas pripraviť, mať k dispozícii dobrý počítač a kvalitné pripojenie na sieť, aby sa mohli hneď registrovať, keď kolo o 15.00 hod. začne.

Ďalšie informácie sú na www.thermosolar.sk alebo na tel.: +421-45-601 6080

 

V neděli 19. srpna bude v Bardejovských lázních Alžbetínský den

Jedním z vrcholů letošního kulturního léta v Bardejovských lázních bude 15. ročník ALŽBETÍNSKÉHO DNE. V neděli 19. srpna 2018 v areálu u Lázeňské kolonády uspořádají lázně památný den na počest návštěvy císařovny Alžběty, zvané Sisi, která v Bardejovských lázních strávila tři týdny. Vzpomínková slavnost začne v 14.30 hod. u památníku císařovny. Informuje o tom ekonomicko-obchodní ředitelka Bardejovských lázní, a. s., Tamara Šatanková.

„Zveme všechny dospělé i s dětmi na tuto oblíbenou akci, během které dostanou možnost pozdravit císařovnu Alžbětu (Sisi) a jejího manžela Františka Josefa I. Vychutnejte si i vy atmosféru a noblesu rakousko-uherské monarchie a vyfotografujte se s představiteli vládnoucí habsburské monarchie. Sisi a František Josef se budou procházet po areálu lázní na připomínku návštěvy Sisi v Bardejovských lázních v roce 1895. Císařovna Bardejovské lázně opravdu navštívila a strávila zde tři týdny. Sisi sem přijela ve svých 58 letech 1. července 1895 a setrvala zde do 22. července. Do Bardejova přicestovala vlakem po nově vybudované železniční trati a ubytovala se v hotelu Deák. Léčila si nejen zdravotní problémy, ale i duši po úmrtí svého syna Rudolfa, který nedávno předtím tragicky zahynul. V hotelu byl pro císařovnu vybudován speciální boční vchod a bydlela v pokoji (dnes 218) s krásným výhledem na lázeňský areál,“ řekla T. Šatanková.

Začátek ALŽBETÍNSKÉHO DNE je plánován v 14.30 hod. a hlavní část programu potrvá do 17.00. Vzpomínková slavnost začne historickým průvodem císařovny Alžběty s manželem císařem Františkem Josefem po areálu Bardejovských lázní, v 15.00 hod. zazní na Lázeňské kolonádě slavnostní fanfáry a uvítací řeč zástupce lázní. V 15.15 hod. následuje položení květin k pomníku Alžběty a přednes slavnostní básně. V 15.30 návštěvníci uvidí dobovou scénku a dobový tanec. Slavnost zakončí koncert orchestru na Lázeňské kolonádě. K dispozici na zakoupení jsou na recepci léčebného domu Alžběta i upomínkové předměty na císařovnu. Doprovodnou akcí je i výstava fotografií u příležitosti pobytu královny Alžběty v prostorách Lázeňské kolonády.

„Návštěvníky zveme i do Muzejní apartmánu Sisi v historickém hotelu ALŽBETA v čase 16.00–18.00. Absolvují tam prohlídku za účasti průvodce a krátké přiblížení života císařovny Sisi,“ uzavřela T. Šatanková.

Elena Romanová, personální a provozní ředitelka Bardejovských lázní, a. s. dodává: „Léčebný dům ALŽBETA nese jméno rakouské císařovny a uherské královny Alžběty. Znovu jsme ho otevřeli v polovině července 2016, po rekonstrukci v trvání 6 měsíců, která si vyžádala 1,95 mil. EUR, včetně interiéru. Od té doby láká svou romantikou a propojeností na Sisi především ženské návštěvnice, které mohou bydlet v jejím apartmánu. Apartmán Sisi je luxusně zařízen a momentálně je to naše top nabídka. Tomu odpovídá i nejvyšší cena ze všech našich kategorií pokojů. Naší ambicí je etablovat výjimečnost této nabídky a ne její masovost. Obsazenost apartmánu Sisi je na úrovni 50 % a ostatních pokojů v hotelu Alžbeta až 90 %, což jsou výborná čísla. O apartmán Sisi je velký zájem, obvykle na týdenní až dvoutýdenní léčebný pobyt, hlavně ze strany zahraničních klientů. Bydleli zde klienti z Ukrajiny, Ruska, Běloruska, Dánska i Francie. Někteří se opakovaně vracejí. Nejvíce vytížený bývá během letní sezóny v červnu až září.“

Komfort zrekonstruovaného hotelu si užívají hosté v královském apartmánu stále za v podstatě startovací ceny. Ceny pobytů v apartmánu závisí na sezoně, v zimních měsících (listopad–březen) jsou zhruba ještě o 10 % nižší oproti hlavní sezóně. Cena za balík ubytování, plná penze, procedury a vstup do Wellness během hlavní sezóny 2018 (léčebný pobyt Standard) je 89 EUR/osoba/noc.

 

Magické jméno  Sisi

„Značku Sisi a její propojenost na „královské lázně“ míníme posilovat i do budoucna. Vidíme v tom potenciál, na rozdíl od jiných turistických atrakcí, které používají jméno Sisi na přilákání turistů, aniž by měly nějaké reálné propojení na opravdovou císařovnu a královnu Alžbětu, Bardejovské lázně opravdu navštívila a strávila tady tři týdny. Císařovna byla podle jejího ošetřujícího lékaře Jindřicha Hintze ukázněnou pacientkou, která dodržovala léčebný režim. V rámci pitné kúry měla naordinované pití lázeňského pramene Lobogo (dnes je to na její počest Alžbeta). Navštívila i město Bardejov. Po jejích stopách sem přijíždí stále více jejích příznivců, hlavně ženy,“ konstatuje E. Romanová.

Rekonstrukce Alžbety byla pod stálým dohledem Krajského památkového úřadu v Prešově, aby se zachoval co nejvíce historický charakter budovy, včetně původních materiálů, struktur, detailů a barev (žlutá a okrová). Po rekonstrukci podkroví vzniklo 26 nových lůžek. V přízemí vedle recepce je pamětní pokoj císařovny Sisi. Na druhém nadzemním podlaží je luxusní apartmán SISI, s velkou terasou. O ten je zájem, protože výhodné ceny zahrnují ubytování, stravování, procedury a bezplatný vstup do wellness centra v hotelu Ozón. Alžbeta je s ozónem a balneocentrem propojena spojovací chodbou. Zvláště výhodné je to v zimě, kdy se hosté nemusí s mokrou hlavou pohybovat venku.

Královský apartmán Sisi má obývací část, ložnici, předsíňku, samostatné WC, samostatnou koupelnu a velkou terasu. Vybaven je masivním italským stylovým nábytkem.

V přízemí, vedle recepce, je další – tzv. muzeální apartmán Sisi, vybavený masivním stylovým nábytkem podle vzoru apartmánů v Hofburgu a vyzdobený fotografiemi a obrazy Sisi. Neslouží k pobytu, ale je přístupný i veřejnosti, turistům a neubytovaným klientům (vstupné je 1 EURO). Obyčejně ho navštíví pacienti během pobytu, výlety ze škol nebo skupiny turistů, které mají vlastní průvodce. Ve vitrínách jsou repliky originálů – památníku Sisi z parku před hotelem, velekněžského prstenu, skleněného poháru, z něhož Sisi pila minerální vodu během pobytu. Ve vstupních prostorách jsou repliky obrazů Franze Xavera-Winterhaltera „Císař František Josef I. v slavnostní rakouské uniformě“ a „Sisi v bílých plesových šatech posetých hvězdami“. Na recepci si návštěvníci mohou koupit i různé suvenýry a upomínkové předměty.

 

Více informací na: www.kupele-bj.sk

Využijte ekonomicky dostupné založení sro

Když se rozhlédnete kolem sebe zjistíte, že každý úspěšný businessman podniká pod hlavičkou vlastní společnosti. Pokud se tedy nacházíte ve stavu OSVČ neboli prostého živnostníka, povzneste svou činnost a daném trhu na vyšší úroveň a více se prosaďte.

Založení sro totiž nemusí být na první pohled tak složité. Ano, tento proces sám o sobě přináší jistá úskalí a nutnou administrativní zátěž. Té se však nemusíte věnovat svépomocí. Využijte profesionálů na slovo vzatých. A jak takové založení sro na klíč vlastně funguje?

Do dvou týdnů máte firmu založenou

Na počátku všeho podstoupíte vstupní konzultaci, kde budete obeznámeni se vším potřebným a daný subjekt z vás dostane všechny důležité informace nutné k založení společnosti s ručením omezeným. Pak už se nemusíte o cokoliv starat. V rámci celé přípravy bude realizována řada procesů.

  • Notářský zápis
  • Živnostenské oprávnění
  • Registrace v obchodním rejstříku
  • Registrace na finančním úřadu

Založení sro tímto způsobem před vámi vykouzlí novou firmu s naprosto čistou minulostí a s tím, že jméno, struktura a všechny ostatní náležitosti budou do nejmenšího detailu odpovídat vašim požadavkům. Ano, tak snadná může být cesta vedoucí k vlastní společnosti s ručením omezeným.

A víte, co je na tom všem nejlepší? Získat můžete zvýhodněnou cenu za virtuální sídlo firmy.

Virtuální sídlo firmy s nízkými náklady

Nebojte se, že byste se museli s vlastní firmou kamkoliv stěhovat. V tomto případě si zvolíte pouze lukrativní adresu budoucí společnosti, odkud vám může být přeposílána všechna korespondence a přepojovány hovory. Sídlo firmy bude například v Praze, kde do značné míry zvednete prestiž a budete před svými obchodními partnery a zákazníky vypadat opravdu dobře.

Vsaďte na profesionální založení sro a dopřejte si k tomu sídlo firmy na rok zdarma s následně velice nízkými náklady v řádu stovek korun za měsíc.

Bardejov opět ožije tradičním historickým jarmarkem

Nejnavštěvovanější akce na severovýchodě Slovenska – tradiční Bardejovský jarmark, přivítá od čtvrtka 23. do neděle 26. srpna 2018 tisíce návštěvníků. Připraven je bohatý kulturní program, ve kterém zazáří KANDRÁČOVCI, INÉ KAFE, SMOLA A HRUŠKY, NOCADEŇ, KALI, EGO, MARTIN CHODÚR A BONEY M BY SHEYLA A BONNICK´S. O spokojenost návštěvníků se postará více než 500 trhovců.

Ředitel Oblastní organizace cestovního ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Ing. Radomír Jančošek k tomu poznamenává: „Bardejovský jarmark je fenomén, jaký nemá na Slovensku obdoby. Stačí jen upozornit na to, že v tomto roce se koná již 667. historický ročník této akce, který je zároveň 47. novodobým Bardejovským jarmarkem. Jde o nejvýznamnější akci v oblasti cestovního ruchu, zábavy, kultury i komerce na severovýchodním Slovensku. I tento rok ožijí uličky starobylého nejkrásnějšího historického města na Slovensku netradičním ruchem obchodníků, řemeslníků a návštěvníků. Více než půl tisícovka trhovců zde bude nabízet spotřební zboží, občerstvení a typické gurmánské speciality jarmarku. Nebudou chybět ani tradiční folklorní řemesla s ukázkami tvorby a výroby v atraktivní „Uličce řemesel“ na Radničním náměstí a množství zábavných atrakcí a lunaparků, autosalon před SH, či dětský jarmark v sobotu v Promenádním parku. V pátek je součástí programu i oblíbený rockový festival BARDROCK. Celková zabraná plocha bude 8600 m².“

Dodává, že příjmy z jarmarku do rozpočtu města Bardejov dosáhly v posledních dvou letech více než 100 000 eur ročně. Klid, veřejný pořádek a dopravní disciplínu během něj zajišťují v úzké součinnosti příslušníci MsP Bardejov a Okresního ředitelství PZ Bardejov. Loni bylo během jarmarku nasazeno 64 příslušníků městské policie a 96 policistů OR PZ Bardejov.

„Bardejov je město plné památek UNESCO a spolu s jarmarkem tvoří v době vrcholícího léta mimořádně atraktivní kombinaci. V době konání jarmarku jsou ubytovací zařízení v okrese vyprodané. Vítáni jsou nejen ubytování, ale i jednodenní návštěvníci. V tomto roce připravili organizátoři tradičně bohatý kulturní program všech hudebních žánrů – vystoupení folklorních souborů, hudebních kapel i domácích a zahraničních uměleckých těles. Pouťové akce odstartuje v interiéru Polsko-slovenského domu výstava ovoce a zeleniny a už od 13.00 hod. bude na náměstí vyhrávat country skupina Weekend. I letos bude v sobotu 25. 8. 2017 jezdit z Košic do Bardejova a zpět na jarmark historický motorák „Bardejovská strela“ http://www.khkv.sk/-nase-jazdy-2017,“ zve R. Jančošek.

Doplňuje, že akci letos ozdobí nejen hvězdy, ale i místní kapely, folklorní soubory a zahraniční účastníci z partnerských měst ze Slovinska, Srbska, Běloruska, Ukrajiny, ČR.

 

Město Bardejov a okolí jsou jedněmi z nejlepších míst pro trávení volného času.

Akce pořádané Bardejovskými lázněmi (Bardejovské kúpele) a městem Bardejov spolu se stálými zařízeními, dělají tento méně poznaný kout severovýchodního Slovenska velmi atraktivní pro jednodenní, víkendovou i pobytovou turistiku jednotlivců, dvojic a rodin s dětmi. A to jak pro cykloturisty a běžce, tak i pěší turisty. Z Prešova je to jen 40 minut (cca 40 km), z Košic 1 hodina (80 km), z Popradu 90 minut (100 km).

Návštěvníci se těší i ze stálé atrakce – bronzové sochy kata v životní velikosti, která od 4. července 2016 zdobí Radniční náměstí Bardejova. Bardejov je historické město zapsané do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Právem se pyšní opakovanými prvenstvími v soutěži o Nejkrásnější město Slovenska. Návštěvníci zde mohou obdivovat Radniční náměstí s nádhernými gotickými měšťanskými domy, Bazilikou minor Sv. Egidia, s bývalou Městskou radnicí – první stavbou renesance na území Slovenska, v níž je umístěna expozice Šarišského muzea, ale i Památník holokaustu a Bardejovské suburbium – Stará synagoga.

Nejvíce se na udržení turistů v regionu během delšího období podílejí ubytovací zařízení v Bardejovských lázních, dva wellness komplexy a v létě i venkovní koupaliště. V lázních se léčila rakouská císařovna Alžběta, zvaná Sisi a v léčebném domě Alžbeta udržují na její památku apartmán, kde pobývala, malé muzeum a prodávají suvenýry připomínající její pobyt. Lázně mají 10 léčivých pramenů a nejširší léčebné indikace na Slovensku. Loni se zde ubytovalo 27 170 klientů.

Atrakcemi v okolí Bardejova je zachovaných 7 řeckokatolických a 1 římskokatolický dřevěný kostel: Hervartov, Tročany, Krivé, Kožany, Lukov, Frička, Jedlinka, Mikulášová, Zboj. Oblíbený je i Skanzen – muzeum lidové architektury v Bardejovských lázních. Délka vybudovaných a udržovaných, navzájem propojených pěti cyklostezek v okolí Bardejova dosahuje celkem více než 8 km a délka značených turistických stezek v okolí lázní dosahuje 35 km. Na procházky láká i Lesnická naučná stezka ČIERNÁ MLÁKA v Bardejovských lázních.

Atrakcí je také obnovená rozhledna na Kamenné hoře. Cyklotrasy tvoří tři léčivé singletracky – Lékařský, Napoleon a Čerešenka, Kyslíková cesta Mihaľov – Bardejov a Kyslíková dráha v Bardejovských lázních. Nedávno byla otevřena nová cyklostezka z Bardejova na Mníchovský potok, který je součástí mezinárodní cyklostezky v slovensko-polském pohraničí, která v délce 230 km spojuje lázeňská města Bardejovské lázně, Krynica, Muzsyna, Szczawnica, s body zájmu, památkami, faunou a flórou.

K atrakcím severovýchodního Slovenska patří i město SVIDNÍK, které je od roku 2017 členem OOCR. Kapitolu válečných dějin dokumentuje Vojenské muzeum ve Svidníku a v přilehlém parku se nachází externí expozice těžké vojenské techniky. S válečnou historií souvisí i Památník na Dukle. Připomíná Karpatsko-dukelskou vojenskou operaci z podzimu 1944.

 

Více je na : www.bardejov.sk, www.kupele-bj.sk, www.svidnik.sk